Małe kroki do dużych zmian

23 lipca 2019
Małe kroki do dużych zmian
Newseria Lifestyle

Postępujące zmiany klimatyczne uświadamiają nam konieczność większej dbałości o otaczające nas środowisko. Wystarczy zmiana kilku nawyków w zakresie gospodarowania wodą czy sortowania odpadów. Podpowiadamy jak to zrobić!

Klucz do zmian na lepsze tkwi w wyborach, których dokonujemy każdego dnia. Jako producent urządzeń kuchennych zachęcamy do zwrócenia uwagi na odpowiedzialne podejście do ochrony środowiska. Dzięki kilku małym krokom, zmianie codziennych nawyków możemy wspierać pozytywne przeobrażenia.

 
Nasze urządzenia powstają z myślą o komfortowym wyposażeniu kuchni. Jednak od dawna wydaje się nam, że to za mało. Chcemy również propagować rozwiązania, które mają pozytywnie wpływać na środowisko. Jesteśmy ekspertem w wyposażeniu kuchni i dlatego chcemy propagować w niej bardziej proekologiczne rozwiązania. Zobowiązuje nas do tego również szwajcarskie pochodzenie marki. Warto podpatrywać kraj, gdzie do ochrony przyrody podchodzi się z tak dużą atencją – wyjaśnia motywy – rozpoczęcia kampanii Katarzyna Niezabitowska-Baj, PR & Event Manager we Franke.

Zacznij od planowania

Najlepiej rozpocząć od przygotowań do urządzenia kuchni i postawienia na sprzęty wyprodukowane z dobrej jakości materiałów. Wysokiej jakości urządzenia kuchenne sprawdzą się przez długie lata, zatem wydatek zwróci się w dłuższym okresie. Ta decyzja przyniesie również korzyść dla środowiska.

Zero waste czyli znajdź antidotum na śmieci

Idea zero waste zyskuje na popularności i coraz więcej osób świadomie ogranicza ilość produkowanych śmieci czy wyrzucania żywności. Jednak nadal tony resztek organicznych kończą na wysypiskach. Rozkładając się zanieczyszczają glebę i wody gruntowe. Pomocą w rozwiązaniu problemu mogą być młynki zlewozmywakowe, takie jak Turbo Elite Franke. Montowane przy odpływie dokładnie rozdrabniają odpady, które w postaci pulpy odprowadzane są do kanalizacji. Stamtąd trafiają do oczyszczalni, gdzie można odzyskiwać z nich metan, gaz służący m.in. na ogrzewania. Zmniejszając ilość składowanych odpadów, przyczyniamy się do ograniczania emisji spalin podczas ich transportu. Młynki docenili proekologiczni Skandynawowie. Już dziś w Kopenhadze buduje się całe osiedla wyposażone standardowo w młynki.

Zostań mistrzem segregacji

Współcześnie niezwykle trudno jest wyeliminować zupełnie śmieci, tym większą uwagę powinniśmy przywiązywać do ich segregacji. Najważniejsza zasada to oddzielanie surowców od odpadów bezużytecznych. Śmieci zmieszane nie nadają się do recyclingu. Zatem należy zaopatrzyć się w sortowniki z kilkoma pojemnikami. Mistrzami w segregacji są Szwajcarzy sortujący śmieci niezwykle skrupulatnie, czasami nawet na kilkanaście kategorii. Warto brać przykład z najlepszych.

 

Ogranicz ilość plastiku

Informacja o dryfującej po Pacyfiku wyspie śmieci wielkości Francji pozwala wyobrazić sobie straty jakie ponosi nasze środowisko. W zmniejszeniu ich ilości pomoże rezygnacja z jednorazowych opakowań, szczególnie butelek. Dobrym wyborem jest więc bateria lub system filtrujący w kuchni. Woda na siłownię, wycieczkę za miasto czy na drogę do pracy w upalny dzień? Wystarczy do tego wielorazowa butelka uzupełniana w domu przefiltrowaną wodą. Bateria Franke Vital z węglowym filtrem kapsułkowym usuwa 99,9% bakterii i wirusów oraz… mikrocząsteczki plastiku. Jest nowocześnie zaprojektowana i nie wymaga żadnych dodatkowych urządzeń montowanych w szafce.  Dzięki niej oszczędzamy na zakupie wody i zmniejszamy ilość wyrzucanych śmieci np. w postaci plastikowych butelek.

 

Pamiętajmy, że podjęte dziś decyzje o zmianie niektórych nawyków, to inwestycja w zdrowsze życie, zarówno nasze jak i przyszłych pokoleń.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Od ponad 100 lat marka FRANKE jest synonimem jakości i innowacji w projektowaniu oraz produkcji komplementarnego sprzętu kuchennego, systemów sanitarnych oraz urządzeń́ dla gastronomii. FRANKE jest ambasadorem szwajcarskiej jakości i precyzji, która wyróżnia zlewozmywaki i baterie, ale także okapy płyty grzewcze, piekarniki, zmywarki, kuchenki mikrofalowe, chłodziarki oraz sortowniki odpadów, produkowane przez firmę̨. FRANKE, z główną siedzibą w Aarburgu (Szwajcaria), zatrudnia 9 tysięcy pracowników na całym świecie, posiada 81 oddziałów i działa w przeszło 39 krajach. W Polsce firma działa od 1993 roku, ma własny nowoczesny zakład produkcyjny w Sękocinie Nowym pod Warszawą i znaczący udział w krajowym rynku zlewozmywaków.

 

Newseria Lifestyle


POWIĄZANE

Agnieszka Maliszewska, Pierwsza Wiceprzewodnicząca Cogeca i Dyrektor Biura Polsk...

Kanadyjska mleczarnia będąca na 10. miejscu naszego rankingu największych mlecza...

– Przeciwdziałanie zmianom klimatycznym to największe wyzwanie dla polskiej i eu...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę