aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Mateusz Morawiecki: zawsze będziemy stali po stronie polskiego rolnika

3 października 2023
Mateusz Morawiecki: zawsze będziemy stali po stronie polskiego rolnika

Premier Mateusz Morawiecki podsumował wsparcie ze strony rządu dla rolników. Tam, gdzie w grę wchodzi interes polskich rolników, tam zawsze będziemy interweniować w ich obronie. Mimo licznych i różnorodnych wyzwań w ciągu ostatnich lat – jedno pozostaje stałe: niezachwiane wsparcie ze strony rządu dla rolników. Premier spotkał się z rolnikami z Mikołajowic i złożył życzenia udanych plonów.

Jesteśmy z rolnikami na dobre i na złe

Szef polskiego rządu podkreślał, że rolnicy mogą liczyć na wsparcie niezależnie od okoliczności. Przywołał liczne przykłady – suszę, epidemię ASF, COVID-19, kryzys energetyczny – podczas których rząd udzielał rolnikom wsparcia. Odwołał się także do utrzymanego przez Polskę embarga na wwóz ukraińskiego zboża. Interes polskiego rolnika jest dla nas najważniejszy.

– Tam, gdzie w grę wchodzi interes polskich rolników, różnych kategorii rolników, tych którzy pracują tylko przy zbożu, albo hodowców, albo sadowników - tam zawsze będziemy interweniować w ich obronie, w ich interesie  – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Program, który pomoże w integrowaniu gruntów

Jednym z wyzwań, z którymi mierzą się teraz rolnicy – zwłaszcza w Małopolsce – jest rozdrobnienie gruntów. Premier zapowiedział wdrożenie programu, który pomoże w integrowaniu  gruntów. Jego celem ma być doprowadzenie do bardziej optymalnej struktury agrarnej, czyli lepsze wykorzystanie rozdrobnionych obecnie terenów.

–  Chcę powiedzieć również tutaj i wszystkim rolnikom w całej Polsce, ale zwłaszcza tutaj w Małopolsce, jeżeli taka będzie decyzja wyborców, że my będziemy dalej kierować nawą państwową - to wdrożymy również program, który będzie pomagał w integrowaniu gruntów. To oczywiście musi się liczyć z prawem własności, z wolą rolników – zapowiedział szef polskiego rządu.

 


oprac, e-mk ppr.pl na podst źródło i foto: KPRM


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę