aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Mazurska Manufaktura S.A.-w ofercie piwne, kultowe, czeskie marki

8 marca 2023
Mazurska Manufaktura S.A.-w ofercie piwne, kultowe, czeskie marki

Dzięki lokalnej konsolidacji i przejęciu udziałów hurtowni Sajon, Mazurska Manufaktura S.A. rozbudowała swoją ofertę piw o znane, czeskie marki: Litovel, Holbę, Rebel i Konrad. Spółka coraz śmielej wchodzi na rynek piwa – ma już w swoim portfelu marki regionalne (Jurand czy Bractwo) i kraftowe (Profesja). Przedstawiciele Manufaktury liczą, że dywersyfikacja oferty piwnej pozwoli na efektywniejszą dystrybucję, zwłaszcza w kontekście negocjacji z sieciami handlowymi.

Od kilku miesięcy Mazurska Manufaktura S.A. prowadzi rozmowy z lokalnymi producentami, hurtownikami i dystrybutorami w całej Polsce, realizując swój projekt rynkowej konsolidacji. To odpowiedź na trudny rok i niepewną sytuację gospodarczą na rynku piwa, w tym na plagę zamykających się małych oraz dużych zakładów produkcyjnych.

Jak dotąd w Grupie tworzonej z inicjatywy Mazurskiej Manufaktury znalazła się Kujawianka Inter oraz Sajon. Kujawianka jest główną hurtownią piwa, wody, napojów i wina w województwie kujawsko-pomorskim, a Sajon to największy w rynku tradycyjnym w Polsce dystrybutor czeskich piw z grupy Pivovary Cz Group, a zarazem kluczowy dostawca piw kraftowych w południowo-zachodniej części kraju i wiodący dystrybutor dla wrocławskiej gastronomii.

To właśnie dzięki rozwojowi Grupy i przejęciu 10 proc. udziałów firmy Sajon (z opcją na kolejne 40 proc.), Mazurska Manufaktura S.A. rozbudowała swoją ofertę o kultowe, czeskie marki, które są teraz dostępne dla wszystkich klientów: sieci handlowych, sklepów prywatnych czy specjalistycznych oraz lokali gastronomicznych.

W nowej ofercie Mazurskiej Manufaktury pojawią się cztery kultowe marki z Czech, słynących z jednej z najbardziej znanych na świecie kultur związanych z piciem piwa.

Litovel

to jedne z najpopularniejszych piw z morawskiego browaru słynącego z tradycyjnych metod warzenia piwa, którego historia sięga końca XIX wieku.

PIWO

 

Holba  

Równie znany miłośnikom czeskich piw jest kolejny morawski Browar - Holba, założony w 1874 roku u podnóża gór jesionickich, na granicy polsko-czeskiej. Holba znany jest z kunsztu piwowarstwa wzbogaconego o nowoczesne technologie.

 

PIWO CZESKIE

 

Konrad

Browar Konrad, poza tradycją warzenia piwa z końca XIX wieku, może pochwalić się dużą różnorodnością piw (w zakładzie warzy się aż 17 rodzajów piwnych trunków).

 

PIWO CZESKIE

Rebel 

Z kolei Rebel to piwa z Browaru Miejskiego z niewielkiego czeskiego miasta Havlíčkův Brod, które nabyło prawo warzenia już w XIV wieku.

 

PIWO CZESKIE

 

- Czechy mają bardzo głęboko zakorzenioną kulturę picia piwa i, co za tym idzie, niezliczoną liczbę większych i mniejszych browarów. W Sajon staramy się czerpać od ponad 20 lat z czeskiej tradycji piwowarstwa, starając się importować ciekawe i wyjątkowe pozycje z różnych regionów Czech. Dzięki temu możemy pochwalić się rozbudowaną i różnorodną ofertą, w której królują oczywiście najbardziej popularne i znane polskim miłośnikom czeskich trunków marki, takiej jak Litovel czy Holba – mówi Marek Niechciał prezes zarządu hurtowni Sajon.

- Chcemy wykorzystać ponad 20-letnie doświadczenie hurtowni Sajon w zakresie importu czeskich piw i wkomponować je w naszą ofertę. Czeskie piwa są idealnym dopełnieniem naszego browarniczego portfolio, w którym jak dotąd stawialiśmy na regionalne i kraftowe marki. Jesteśmy przekonani, że dywersyfikacja naszej piwnej oferty przełoży się na efektywniejszą dystrybucję w skali ogólnopolskiej. Zwłaszcza wobec rosnącej popularności i liczby miłośników czeskich marek piw w Polsce – mówi Mariusz Cyprian, dyrektor handlowy w Mazurskiej Manufakturze S.A.

***

Mazurska Manufaktura to założona w 2019 r. rodzinna spółka specjalizująca się w produkcji mocnych alkoholi segmentu premium, ale też aktywnie działająca na rynku piw regionalnych i rzemieślniczych. Głośnym dokonaniem firmy jest rewitalizacja zabytkowego browaru w Szczytnie na Mazurach, do którego wkrótce powróci produkcja lokalnej marki Jurand. To jedna z wielu reaktywowanych przez Mazurską Manufakturę historycznych marek piwa, które po latach nieobecności ponownie trafią na rynek. Spółka rozwija także swoje portfolio piw rzemieślniczych, do których należy wrocławska marka Profesja.


POWIĄZANE

W meich społecznociowych pojawiła się bardzi ciekawa, choć powszechnie znana ana...

Myjka Karcher K5 to zaawansowane urządzenie, które stanowi klucz do efektywnego ...

Program azotanowy od ubiegłego roku pozwala dość elastycznie stosować nawozy azo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę