aaa_TSW_2023
CTR_2023

Meksyk nie chce kukurydzy z USA

27 września 2023
Meksyk nie chce kukurydzy z USA

Meksykańscy naukowcy wykazują postępy w próbach zastąpienia importu kukurydzy z USA. Uczeni jednego z wiodących meksykańskich uniwersytetów rolniczych wykazali postępy w produkcji większej ilości niemodyfikowanych genetycznie żółtych nasion kukurydzy, aby zastąpić importowane ziarna ze Stanów Zjednoczonych.

Eksperci z Autonomicznego Uniwersytetu Chapingo, na północno-wschodnim skrzydle Mexico City, ujawnili postępy w rozwoju nasion do siewu. Według naukowców trzymetrowe łodygi kukurydzy wyrosły z gleby na dużym polu w Chapingo, co jest pierwszą oznaką potencjalnej przyszłej alternatywy dla producentów żywności, takich jak Kellogg (KN) i meksykańska marka Maseca (GRUMAB. MX) .

Pola zasiane w maju wygenerowały nowe hybrydowe odmiany nasion, które zostaną przetestowane w 2024 r. z wypuszczeniem do siewu w 2025 r.

"To, co zamierzamy zrobić, to zapewnić hodowcom nasiona, których potrzebują... oraz pakiet technologiczny w celu osiągnięcia pożądanych plonów "- powiedział Claudio Carballo, kierownik operacyjny projektu produkcji nasion kukurydzy Chapingo.

oprac, e-mk,ppr.pl na podst źródło: Reuters


POWIĄZANE

Gigantyczne zainteresowanie opinii publicznej, społeczeństwa i mediów towarzyszy...

Komisja Europejska zaproponowała nowe przepisy mające na celu poprawę dobrostanu...

Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” Tomasz Obszanski oraz Prezes Fundacj Wspier...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę