Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska od wtorku w Poznaniu

17 października 2017
Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska od wtorku w Poznaniu

Przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Komisji Europejskiej, a także eksperci i naukowcy będą gośćmi rozpoczynających się we wtorek w Poznaniu Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska Pol-Eco System.

Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska to największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie dedykowane przedstawicielom administracji publicznej i przedsiębiorcom, dotyczące innowacyjnych rozwiązań, technologii i wiedzy z zakresu ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju, oraz usług komunalnych.

Tegoroczne wydarzenie przebiegać będzie pod hasłem „Gospodarka obiegu zamkniętego dla człowieka i przyrody”. Wśród zaproszonych gości znajdą się przedstawiciele Komisji Europejskiej, oraz Ministerstwa Środowiska, w tym sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Główny Geolog Kraju, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa prof. dr hab. Mariusz Orion Jędrysek, a także podsekretarze stanu w ministerstwie: Sławomir Mazurek, Andrzej Konieczny i Mariusz Gajda.

Obecni będą także przedstawiciele jednostek resortu środowiska, w tym Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej i Lasów Państwowych.

Wśród tematów poruszanych w trakcie paneli dyskusyjnych będzie przede wszystkim problematyka gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ ang. circular economy) na terenach niezurbanizowanych oraz w miastach. Gospodarka o obiegu zamkniętym to koncepcja gospodarcza zakładająca, że produkty, materiały oraz surowce powinny pozostawać w gospodarce tak długo, jak jest to możliwe. Koncepcja ta uwzględnia wszystkie etapy cyklu życia produktu; od jego projektowania, poprzez produkcję i konsumpcję, po zbieranie odpadów i ich zagospodarowanie.

Paneliści podejmować będą także tematykę polityki surowcowej państwa, geotermii, uciążliwości odorowej. Dyskusje dotyczyć będą też tematyki dna oceanicznego, budownictwa drewnianego, ekomobilności, ekoinnowacji oraz leśnych gospodarstw węglowych i gospodarki łowieckiej.

W ramach Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska Pol-Eco System swoją ofertę zaprezentuje także ponad 300 firm i instytucji z branży ochrony środowiska, w tym przedsiębiorstw z Kanady, Austrii, Finlandii, Francji, Holandii, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Targom towarzyszyć będą również inne spotkania branżowe, w tym Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON, XVII Forum Czystej Energii, Forum Recyklingu, Międzynarodowa Wystawa Pojazdów i Technologii CNG, LNG, Biometan.

Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Ministra Środowiska.

 Anna Jowsa, Marek Michałowski (PAP)


POWIĄZANE

KRUS informuje o ukazaniu się na portalu podatkowym podatki.gov.pl, objaśnienia ...

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, informuje o możliwości...

Komisja Europejska musi jasno określić, co to jest "podwójna jakość" produktów i...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę