dnikukurydzy_210818

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska od wtorku w Poznaniu

17 października 2017
Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska od wtorku w Poznaniu

Przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Komisji Europejskiej, a także eksperci i naukowcy będą gośćmi rozpoczynających się we wtorek w Poznaniu Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska Pol-Eco System.

Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska to największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie dedykowane przedstawicielom administracji publicznej i przedsiębiorcom, dotyczące innowacyjnych rozwiązań, technologii i wiedzy z zakresu ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju, oraz usług komunalnych.

Tegoroczne wydarzenie przebiegać będzie pod hasłem „Gospodarka obiegu zamkniętego dla człowieka i przyrody”. Wśród zaproszonych gości znajdą się przedstawiciele Komisji Europejskiej, oraz Ministerstwa Środowiska, w tym sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Główny Geolog Kraju, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa prof. dr hab. Mariusz Orion Jędrysek, a także podsekretarze stanu w ministerstwie: Sławomir Mazurek, Andrzej Konieczny i Mariusz Gajda.

Obecni będą także przedstawiciele jednostek resortu środowiska, w tym Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej i Lasów Państwowych.

Wśród tematów poruszanych w trakcie paneli dyskusyjnych będzie przede wszystkim problematyka gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ ang. circular economy) na terenach niezurbanizowanych oraz w miastach. Gospodarka o obiegu zamkniętym to koncepcja gospodarcza zakładająca, że produkty, materiały oraz surowce powinny pozostawać w gospodarce tak długo, jak jest to możliwe. Koncepcja ta uwzględnia wszystkie etapy cyklu życia produktu; od jego projektowania, poprzez produkcję i konsumpcję, po zbieranie odpadów i ich zagospodarowanie.

Paneliści podejmować będą także tematykę polityki surowcowej państwa, geotermii, uciążliwości odorowej. Dyskusje dotyczyć będą też tematyki dna oceanicznego, budownictwa drewnianego, ekomobilności, ekoinnowacji oraz leśnych gospodarstw węglowych i gospodarki łowieckiej.

W ramach Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska Pol-Eco System swoją ofertę zaprezentuje także ponad 300 firm i instytucji z branży ochrony środowiska, w tym przedsiębiorstw z Kanady, Austrii, Finlandii, Francji, Holandii, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Targom towarzyszyć będą również inne spotkania branżowe, w tym Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON, XVII Forum Czystej Energii, Forum Recyklingu, Międzynarodowa Wystawa Pojazdów i Technologii CNG, LNG, Biometan.

Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Ministra Środowiska.

 Anna Jowsa, Marek Michałowski (PAP)


POWIĄZANE

28 września br. Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników zawarł pono...

Największe przedsiębiorstwo drobiarskie na Ukrainie konsekwentnie realizuje swój...

Tania konkurencja ze Wschodu może wyprzeć z rynku polskie jabłka i soki, zagrożo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę