Adama_Spyrale_1-31.05.21

Miliardowe straty polskiego rolnictwa

14 maja 2021
Miliardowe straty polskiego rolnictwa

Panie ministrze Puda, wiosna się kończy, trzeba obudzić się ze snu zimowego i wstawać do pracy. Ciągle Pan nie widzi problemów rolników i polskiej wsi. Czas na działanie ! – apelował w Sejmie poseł PSL, Stefan Krajewski.

Za rządów Prawa i Sprawiedliwości polskie rolnictwo poniosło miliardowe straty. W przeciągu ostatnich pięciu lat krajowy budżet na rozwój obszarów wiejskich został obniżony w sumie o 20 mld zł.  

– Już niebawem mamy poznać Nowy Ład – festiwal hipokryzji i obłudy tego rządu. Kolejne obietnice, które szczególnie dla rolników nie znalazły pokrycia. Hodowcy trzody i drobiu zostali zostawieni sami sobie z szalejącym ASF i ptasią grypą – powiedział poseł Stefan Krajewski.  

Nieudolna polityka PiS sprawia, że polskie rolnictwo traci miliardy.  

– Były minister rolnictwa PiS Krzysztof Jurgiel mówi wprost: polskie rolnictwo straciło przez Ardanowskiego ponad 6 mld zł. Początkowo w KPO też trudno było znaleźć środki dla rolnictwa. To są najlepsze przykłady działania tego rządu – argumentował Krajewski.  

Rządy PiS w zakresie rolnictwa to także ciąg nierozliczonych afer i paraliż instytucji, które miały wspierać rozwój polskiej wsi.  

– Już od dłuższego czasu nie ma wsparcia dla polskiego rolnictwa. Nie ma dialogu z rolnikami. Rada Dialogu Społecznego z Rolnikami została zlikwidowana podczas sprawowania urzędu przez ministra Ardanowskiego – wskazał poseł PSL.  

– Instytucje, które powołał rząd i obsadził swoimi, a które miały wspierać polskich rolników, dziś zajmują się “dniem z pupilem”. W piątek pracownicy mogą przyjść do pracy z psem. To są najważniejsze sprawy dla KOWR? Ktoś tu stracił kontakt z bazą – ironizował Stefan Krajewski.  

Rządzący nie radzą sobie z problemem ASF i ptasiej grypy.

– ASF zlikwidował ponad 100 tys. gospodarstw. Ptasia grypa uderzyła w hodowców. Dziś nie ma pieniędzy na pomoc i rekompensaty dla tych hodowców. PiS okazał się malowanym obrońcą polskiej wsi – mówił obecny na konferencji prasowej rzecznik PSL, Miłosz Motyka.  

– Perspektywa dla polskiej wsi jest tragiczna. Szkoda, że tak późno budzą się politycy Prawa i Sprawiedliwości. Będziemy apelować do każdej komisji rolnictwa o przesunięcia budżetowe, o zwiększenie finansowania i rekompensaty dla rolników – zapowiedział Miłosz Motyka.  

 

Biuro prasowe PSL


POWIĄZANE

CBD jest obecny nie tylko w suszu i olejkach. Na rynku dostępny jest także haszy...

Zgodnie z wiosenną oceną stanu upraw rolnych i ogrodniczych GUS z 28 maja br., w...

Od początku roku doszło do silnego wzrostu cen skupu drobiu (skumulowany wzrost ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę