aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Minimalny dochód regulowany przez UE?

16 marca 2023
Minimalny dochód regulowany przez UE?

Na wczorajszym posiedzeniu Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, rozpatrywano zwiększenie ffinansowego dla płacy minimalnej co ma być wsparciem, dostępności i włączenia społecznego.

Posłowie chcą rozwiązać obecny kryzys kosztów życia za pomocą nowego prawa, które miałoby zmodernizować i wzmocnić krajowe systemy minimalnego dochodu w krajach UE.

W środę, na posiedzeniu plenarnym przyjęto rezolucję, w której zauważono, że dyrektywa UE w sprawie odpowiedniego dochodu minimalnego uczyniłaby systemy dochodu minimalnego bardziej dostępnymi i skutecznymi. Zapewniłaby również, lepszą integrację z rynkiem pracy osób, które są obecnie poza nim, uważają posłowie.

Kraje UE powinny regularnie oceniać swoje systemy krajowe i w razie potrzeby aktualizować je, zapewniając odpowiedni poziom wsparcia, który odzwierciedla krajowy próg zagrożenia ubóstwem (AROPE), w celu ustanowienia sieci zabezpieczeń społecznych gwarantujących minimalny standard życia.

Posłowie chcą również zwiększyć świadomość istnienia tych systemów i uczynić je bardziej dostępnymi, w szczególności dla grup w trudnej sytuacji, takich jak osoby bezdomne. Proponują środki mające na celu rozwiązanie powszechnych problemów w krajach UE, takich jak niedostateczne korzystanie z tych systemów i brak kompetencji cyfrowych.

Tekst został przyjęty przy 336 głosach za, 174 przeciw i 121 wstrzymujących się.

Kontekst

W dniu 28 września 2022 r. Komisja Europejska przedstawiła wniosek w sprawie zalecenia Rady w sprawie odpowiedniego dochodu minimalnego zapewniającego włączenie społeczne. Określa ono, w jaki sposób państwa UE mogą zmodernizować swoje systemy dochodów minimalnych, aby zwiększyć ich skuteczność i zmniejszyć liczbę osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym w UE.

źródło: PE


POWIĄZANE

Żniwa 2024 – Złe perspektywy dla zbóż, stabilne dla nasion oleistych i pozytywne...

Z najnowszego badania zrealizowanego na zlecenie Koalicji Dbamy o wodę w związku...

Eksperci: Cena bitcoina powinna rosnąć długoterminowo. Zakupy teraz mogą przynie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę