Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Robert Telus spotkał się z rolnikami z zachodniopomorskiego

31 lipca 2023
Robert Telus spotkał się z rolnikami z  zachodniopomorskiego

Minister Rolnictwa, Robert Telus rozmawiał w zeszłym tygodniu z rolnikami z województwa zachodniopomorskiego. Podczas spotkania odbywającego się online omawiane były postulaty wypracowane podczas rozmów prowadzonych 26 i 27 kwietnia, najpierw w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach, a następnie w Szczecinie.

 

Realizacja postulatów

 

– Większość  z 16 postulatów, które wypracowaliśmy wspólnie podczas rozmów Szczecinie 27 kwietnia udało się zrealizować – powiedział minister Telus.

 

Szef resortu rolnictwa wskazał  m.in. na realizowaną już pomoc dla producentów zbóż, na dopłaty do paliwa rolniczego w wysokości 2 zł do 1 litra zakupionego oleju napędowego.

 

To wzrost o 100% w stosunku do 2022 r. – przypomniał minister Robert Telus i podkreślił, że cały pakiet pomocy finansowej dla rolników zagrożonych utratą płynności finansowej na skutek agresji rosyjskiej na Ukrainę wynosi ponad 15 mld złotych.

 

Susza

 

Rolnicy mówili także o problemach związanych z suszą rolniczą.

 

Susza nie dotyczy całego obszaru Polski, ale rolnikom, którzy ponieśli straty w związku z jej występowaniem straty będziemy pomagać. Dlatego też powołujemy komisjeW tym roku do szacowania strat będzie służyła nie tylko aplikacja, ale tam, gdzie będzie to potrzebne będą działać komisje. Chcemy to porównywać, żeby to było obiektywnie – mówił szef resortu rolnictwa.

 

Rolników, którzy wskazywali nieprawidłowości w działanie aplikacji minister Telus informował, że usługa została już zaktualizowana, że można już tworzyć nowe wnioski, zapisywać je i edytować. Podpisywanie i wysyłanie wniosków będzie możliwe od 20 września.


źródło i fot; MRiRW


POWIĄZANE

Wczoraj tj 21.września 2023 roku w Nowym Jorku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełen...

Jak poinformowało wczoraj biuroprasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Min...

Rrobert Telus-Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi uczestniczył wczoraj w konferencj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę