aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

"Mleko się rozlało" - kryzys w sektorze mleczarskim

31 maja 2016
"Mleko się rozlało" - kryzys w sektorze mleczarskim

W ubiegłym tygodniu wiele miejsca w programie prac Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi (AGRI) Parlamentu Europejskiego, oraz całego Europarlamentu, poświęcono sprawom rynku mleka.

 

Temat ten zdominował posiedzenie komisji AGRI z udziałem Komisarza ds. Rolnictwa Phila Hogana w dniu 24 maja 2016. Problem kryzysu na rynku mleka podnoszono także na forum Grupy Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w środę 25 maja, a tego samego dnia odbyło się również specjalne wysłuchanie zorganizowane przez Komisję Rolnictwa PE mające formę zbliżoną do okrągłego stołu pt. - Nowe nadzwyczajne środki rynkowe ograniczające produkcję mleka. W związku z powagą sytuacji i ograniczeniami czasowymi zostało ono zorganizowane w późnych godzinach wieczornych (19:00-22:00) w jednej z największych sal w Europarlamentu, z udziałem blisko 500 osób, w tym dużej liczby rolników, ich organizacji i stowarzyszeń, mediów itd. W dyskusji głos zabrali przedstawiciele komisji AGRI, Komisji Europejskiej, Prezydencji Rady oraz reprezentanci największych europejskich organizacji zrzeszających producentów mleka, przetwórców i handlowców.

 

Ponadto w czwartek 26 maja przewodniczący komisji AGRI Czesław Siekierski przedstawił na debacie plenarnej zapytanie do Komisji Europejskiej i Rady w sprawie kryzysowej sytuacji na rynku mleka.

Biuro poselskie posła do PE dr. Czesława Siekierskiego


POWIĄZANE

4 czerwca o godzinie 12:00 w Brukseli odbędzie się protest europejskich rolników...

Jak informuje KOWR,  Celem programu jest nawiązanie współpracy między amerykańsk...

[DANE Z CEIDG] Zakładanie firm na lekkim minusie. Za to wznawianie działalności ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę