Młodzi Mechanicy Maszyn Rolniczych ze wsparciem firmy Kramp

27 marca 2019
Młodzi Mechanicy Maszyn Rolniczych ze wsparciem firmy Kramp

VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników coraz bliżej. Tegoroczne eliminacje do finałów okazały się rekordowe. O miejsca w finałach rywalizowało ponad 2500 młodych i zawodowych mechaników. Najlepsi spotkają się podczas Poznań Motor Show w dniach 28-31 marca 2019 r.

Partnerem VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii Młody Mechanik Maszyn rolniczych jest firma Kramp, która włączyła się w organizację konkurencji praktycznych. W tym roku zawody w tej kategorii odbędą się po raz pierwszy. O miejsce w finałach rywalizowało aż 278 zespołów uczniowskich ze szkół o profilu rolniczym i mechanicznym. Pokazuje to ogromne zainteresowanie branżą rolniczą wśród młodego pokolenia, które właśnie w tej dziedzinie widzi szansę na pracę. Ostatecznie wyłoniono 20 zespołów, które zmierzą się ze sobą już 29 marca w Poznaniu.

Kramp przygotował dla nich konkurencje z zakresu naprawy i wymiany części do ciągnika, hydrauliki i techniki napędowej. Zawodnicy będą oceniani przez Specjalistów Kramp pod kątem poprawnego wykonania zadania, czasu realizacji, a także BHP i kultury pracy. Do konkurencji posłużą ergonomiczne, wysokiej jakości narzędzia ręczne Kramp i części oraz produkty najlepszych marek, które Kramp posiada w swojej ofercie – m.in. Alfagomma, Timken, Uniflex, Faster, VARTA i WaŚ.

Jednym z elementów zawodów, na który specjaliści Kramp będą zwracać szczególną uwagę, jest bezpieczeństwo pracy. Ważne, by młodzi mechanicy wykonywali zadania najlepiej jak potrafią, ale z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Aby im to zapewnić współorganizator Mistrzostw wyposaża uczestników w wygodną i wytrzymałą odzież roboczą marki Kramp i obuwie, a także w akcesoria ochronne, takie jak okulary czy rękawiczki.

Kramp przeprowadzi również jedną z konkurencji 30 marca podczas finałów w kategorii Mechanik Zawodowy. Uczestnicy staną przy maszynie do produkcji przewodów hydraulicznych Uniflex, by w najkrótszym możliwym czasie zakuć węże. Na wszystkich zakwalifikowanych do Mistrzostw czeka wiele emocji i atrakcji. Tegoroczne nagrody z pewnością ich zaskoczą, a organizatorzy wierzą, że przysłużą się one do rozwijania ich umiejętności i dalszego szkolenia się na zawodowych, profesjonalnych mechaników, którzy już wkrótce wkroczą na rynek pracy.

Mistrzostwa to nie tylko jednodniowe wydarzenie na ogromną skalę, które przyciągnie licznych miłośników mechaniki i motoryzacji oraz ich najbliższych. To całoroczne działania, długoterminowy program kształcenia, który ma pomóc młodym w ich rozwoju zawodowym, pokazując liczne szanse i możliwości, które stoją przed nimi.

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej. Głównym partnerem Mistrzostw jest ExxonMobil – inicjator kategorii Młody Mechanik, a kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych patronuje firma Kramp – największy dostawca części zamiennych dla branży rolniczej, producent ciągników i maszyn rolniczych John Deere, największy w Polsce miesięcznik rolniczy TOP AGRAR oraz nowy magazyn rolniczy Profi.

Informacje o firmie

infowire.pl


POWIĄZANE

Superowoce, choć brzmi to banalnie, są prawdziwymi super bohaterami codziennej d...

Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zaprasza na półroczne konsult...

Percepcja superowoców i rosnący popyt na owoce jagodowe to tylko szansa. Moda na...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę