Adama_Spyrale_1-31.05.21

Motowizja patronem medialnym Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych

9 kwietnia 2021
Motowizja patronem medialnym Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych
Newseria Lifestyle

W najbliższy weekend rozpoczynają się pierwsze mistrzostwa sportu samochodowego w Polsce w 2021 roku – Wysoka Grzęda Baja Poland. Motowizja została patronem medialnym cyklu, dzięki czemu relacje z każdej rundy pojawią się na antenie stacji. Pierwsza relacja już 19 kwietnia o godz. 22:00.

Tegoroczny kalendarz Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych składa się z 6 rund – 5 w Polsce i jednej na Węgrzech. Sezon rozpocznie się od Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie. Impreza ta stanowi przygotowanie do głównych zawodów sezonu - Wysoka Grzęda Baja Poland, które również odbywa się na terenie poligonu w Drawsku Pomorskim. Kolejny rok z rzędu będzie to runda Pucharu Świata FIA Baja, co oznacza, że na starcie nie zabraknie największych gwiazd rajdów terenowych. W Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie pojedzie między innymi Krzysztof Hołowczyc, który tradycyjnie będzie faworytem do wygranej.

Mówiąc o Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych trzeba wspomnieć o rywalizacji aut produkcyjnych, będącej stałą częścią cyklu. Wraz z RMPST toczyć się będzie rywalizacja Dacia Duster Motrio Cup, gdzie ponownie pojedzie między innymi Pascal Brodnicki - zdobywca tego pucharu w 2019 roku, a także rywalizacja w ramach Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych oraz Baja Poland Series stanowiącego przygotowanie dla załóg chcących startować w RMPST.

- Rajdy terenowe niewątpliwe należą do najsilniejszych form sportu samochodowego w Polsce, o czym świadczy ranga i renoma Baja Poland. Dzięki relacjom na antenie Motowizji, Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych jeszcze bardziej zyskają na popularności, a to z pewnością przyczyni się do zwiększenia zainteresowania całą dyscypliną – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

  • Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych 2021 - Baja Drawsko Pomorskie, poniedziałek 19 kwietnia, godz. 22:00

 

 

Newseria Lifestyle


POWIĄZANE

O możliwościach wykorzystania najnowszych technologii cyfrowych w rolnictwie roz...

W dniu 14 czerwca br. przedstawiciel OT KOWR Rzeszów uczestniczył w pracach jury...

13 czerwca br. na terenie Agro-Bazaru Bielsko-Biała w Wapienicy odbył się event ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę