MRiRW: Ardanowski odwiedził zakłady Ursus

24 lipca 2018
MRiRW: Ardanowski odwiedził zakłady Ursus

O tym, jak pomóc polskim producentom maszyn i urządzeń rolniczych, rozmawiał w poniedziałek podczas narady w zakładach Ursus w Lublinie minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski - poinformował resort rolnictwa.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele producentów oraz organizacji rolniczych.

Rozmawiano o wykorzystaniu środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 oraz o możliwościach zwiększenia eksportu maszyn rolniczych m.in. do Afryki.

"Musimy zastanowić się nad tym, jak zmienić zasady wydatkowania środków dostępnych w ramach PROW 2014 – 2020, tak aby wspierały one polskich producentów maszyn i urządzeń rolniczych" – podkreślił po spotkaniu minister Ardanowski.

Spółka Ursus jest największym polskim producentem ciągników i maszyn rolniczych. Marka Ursus ze swoją 125-letnią tradycją stała się synonimem mechanizacji polskiego rolnictwa. Równolegle Spółka rozwija segment transportu miejskiego, oferując ok. 10 modeli autobusów i trolejbusów miejskich, w tym także autobusy elektryczne i hybrydowe.

Spółka posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, Opalenicy i największy w Lublinie, gdzie zatrudnia łącznie około 800 osób. Ursus produkuje rocznie ok. 1,5 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych sprzedawanych w Polsce i za granicą.

 

Anna Wysoczańska (PAP)


POWIĄZANE

Kolejny kraj członkowski Unii Europejskiej zgłosił ognisko wysoce zjadliwego wir...

O szansach i zagrożeniach dla polskiego mleczarstwa dyskutowano podczas Konferen...

W nadchodzących latach FrieslandCampina udostępni co rok kwotę 24 mln euro, aby ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę