informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

MŚ: spotkanie z chińską delegacją w ramach współpracy klimatycznej i leśnej

15 marca 2018
MŚ: spotkanie z chińską delegacją w ramach współpracy klimatycznej i leśnej

W dniach 13-14 marca 2018 r. na zaproszenie Ministerstwa Środowiska gościła w Polsce chińska delegacja na czele z Xie Zhenhua, specjalnym przedstawicielem rządu Chin do spraw zmian klimatu. Wizyta ta wiąże się z przygotowaniami Polski do szczytu COP24 w Katowicach w 2018 roku. Jest też kolejnym etapem kontynuacji dobrej współpracy pomiędzy państwami.

W trakcie pierwszego dnia Xie Zhenhua spotkał się w Centrum Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie Celestynów z wiceminister środowiska Małgorzatą Golińską oraz dyrektorem generalnym Lasów Państwowych Andrzejem Koniecznym. Polska strona przedstawiła nowatorski projekt Leśnych Gospodarstw Węglowych, który ma na celu zwiększenie kumulacji CO2 przez lasy.

Polsko-chińska współpraca w obszarze leśnictwa trwa od dłuższego czasu. Oba kraje zawarły porozumienie, które związane jest m.in. z polityką leśną, zrównoważoną gospodarką w tym obszarze, a także użytkowaniem lasów i ich ochroną.

O szczycie COP24

Podczas drugiego dnia pobytu w Polsce chińska delegacja spotkała się w Warszawie z ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem oraz wiceministrem Sławomirem Mazurkiem. Tematem rozmów były przygotowania do szczytu klimatycznego oraz możliwość wsparcia chińskiej strony w procesie przyjęcia pełnego pakietu wdrażającego Porozumienie paryskie, co jest najważniejszym celem COP24 w Katowicach. Obie strony wymieniły się również doświadczeniami i wiedzą odnośnie adaptacji do zmian klimatu.

„Deklarujemy z naszej strony rozwój współpracy z Chinami w zakresie zmian klimatu, w tym pochłaniania CO2 przez gleby i lasy. Liczymy na wymianę doświadczeń i wiedzy w obszarze systemu inwentaryzacji i handlu emisjami” – powiedział podczas spotkania minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Jednocześnie minister podkreślił, że Polska wesprze Chiny w rozwoju ich systemu inwentaryzacji emisji CO2.

Szczyt ONZ COP24

COP24, czyli 24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu odbędzie się w dniach 3-14 grudnia 2018 r. w Katowicach. W wydarzeniu weźmie udział blisko 40 tys. delegatów z całego świata, w tym szefowie rządów oraz ministrowie odpowiedzialni za kwestie środowiska i klimatu.

W trakcie szczytu COP24 planowane jest przyjęcie pełnego pakietu wdrażającego Porozumienie paryskie. To pierwsza w historii międzynarodowa umowa, która zobowiązuje wszystkie państwa świata do działań na rzecz ochrony klimatu. Pakiet wdrażający umożliwi realizację Porozumienia w praktyce. Tym samym wyznaczy światową politykę klimatyczno-energetyczną na kolejne lata.

 

(PAP)


POWIĄZANE

W tym roku rolnicy drugi raz składają wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe...

W odpowiedzi na korespondencję Zarządu KRIR w sprawie dodatkowego limitu środków...

Zarząd KRIR przekazał uwagi do projektów rozporządzeń Ministra Finansów zmieniaj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę