MushUp nagrodzony Laurem Konsumenta

22 września 2022
MushUp nagrodzony Laurem Konsumenta

Odkryty nutraceutyk! Co cennego można wydostać z grzybów, zwłaszcza medycznych? Chińska medycyna już dawno dogłębnie zajęła się tematem najlepszego wykorzystania grzybów z tej rodziny. Z sukcesem. Farmaceuci z Korei, Indii, Japonii, Niemiec, Singapuru, a teraz z Polski nie próżnują i co jakiś czas opracowuję produkty zaliczane do nutraceutyków.

Tu od razu wyjaśniamy i cytujemy jasną definicję, że za tym określeniem kryją się -preparaty spożywcze, łączące w sobie wartości żywieniowe i cechy środków farmaceutycznych. Mogą występować jako gotowe produkty spożywcze i jako suplementy, których przyjmowanie daje większe korzyści zdrowotne oraz terapeutyczne, niż te przy zwykłym odżywianiu.
Takim suplementem jest preparat występujący pod marką MushUp, wytwarzany przez krakowską firmę „Hydrostor”, należącą do Stowarzyszenia „Polska Ekologia”. Marka ta, chociaż nowa, szybko zyskała rozpoznawalność. Na wielu imprezach informacyjnych mykofile mogli się dowiedzieć, że związki organiczne i substancje mineralne zawarte w suplemencie MushUp działają regeneracyjnie na organizm człowieka. Odczucia osób stosujących ten specyfik są jednoznaczne - poprawa wydolności organizmu, lepsze samopoczucie i mniejsze doświadczanie stresu.

Dwa grzyby w … koktajlu

Bardziej dociekliwi mogli trafić, na Festiwal Wibracje w Giżach, zaprogramowany na zwiększenie dbałości o ekologię, zrównoważony rozwój, życie człowieka w zdrowiu, harmonii ze sobą i z otaczającym światem. Tam zaś poznali szczegóły i spróbowali różnych wariacji z wykorzystaniem produktu: kawy, koktajli, jogurtów oraz lodów z grzybowym suplementem. Goście przekonali się do działania składników suplementu -soplówki jeżowatej, cenionej za działanie zwiększające wydolność intelektualną i równie cennego maczużnika bojowego potęgującego wydolność fizyczną.

Konsumenci zaakceptowali łatwe wykorzystanie preparatu, co znalazło odbicie w wynikach konkursu prowadzącego do zdobycia Lauru Konsumenta. W ogólnopolskim sondażu stawiane jest pytanie – które produkty lub usługi są teraz najpopularniejsze. Wśród 300 kategorii jest ta szczególna – odkrycie roku. Trzeba podkreślić, że jest to jedyny taki konkurs, który otrzymał rekomendację UOKiK.

Odkrycie Roku 2022

I tu dochodzimy do najważniejszego - właściciel marki MushUp, krakowska firma „Hydrostor” otrzymała Laur Konsumenta, uznający ten naturaceutyk za odkrycie roku 2022.

mushUp SUPLEMENT

 

Mówi prezes Jakub Pawłaszek współtwórca MushUp:

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyróżnienia, tym bardziej, że jest to nagroda od naszych klientów, medal przyznany produktowi w drodze głosowania. A trzeba podkreślić, że kategoria naturaceutyków, czyli suplementów bazujących na naturalnych składnikach, jest obecnie bardzo mocno obsadzona, ponieważ ludzie poszukują naturalnych i zdrowych rozwiązań swoich problemów.
Grzyby dopiero wchodzą na salony i zaczynają być popularne, ale jak tylko konsumenci wypróbują nasz suplement, to wracają do nas po kolejne porcje i ma to odzwierciedlenie w wynikach sprzedaży.

Przy okazjo dodam, że w dalszym ciągu spotykamy się z utartymi przekonaniami, iż grzyby to tylko walory smakowe i żeby zmienić to przekonanie działamy w myśl znanych od dawna założeń pracy od podstaw. Zatem spotykamy się z naszymi klientami na festiwalach oraz różnego rodzaju imprezach i po prostu opowiadamy o działaniu grzybów, przedstawiamy badania naukowe a także przeprowadzamy swoistą degustację naszych produktów. Bardzo się cieszę, że ta praca przynosi rezultaty i sądzę, że to właśnie dzięki naszym wysiłkom otrzymaliśmy Laur Konsumenta. Takie właściwości działania MushUp, jak poprawa pamięci i koncentracji, odporność na stres i choroby, a także poprawa wydolności organizmu, potrzebne są prawie każdemu.

Liczę, że przyznanie tej nagrody poszerzy grono naszych klientów. Dodatkową zaletą otrzymania lauru jest wpływ przyznania na nasze otoczenie biznesowe. Obecnie przeprowadzamy kilka nowych przedsięwzięć na zasadzie współpracy między markami i otrzymanie tej nagrody zwiększa możliwości pozyskania wartościowych partnerów do współpracy”.

W jakże bogatym królestwie grzybów medycznych pozostało wiele obszarów do zagospodarowania przez mykoterapię. Firma „Hydrostor” z powodzeniem wykorzystuje polskie zaplecze surowcowe i osiągnięcia badawcze polskich naukowców. Wytrwale tworzy kolejny rozdział w atlasie grzybów.


mushUp SUPLEMENT

 


POWIĄZANE

27 stycznia 2023 r. w Sejmie RP odbyło się wspólne posiedzenie trzech zespołów p...

Według stanu na 27 stycznia Ukraina wyeksportowała 25,991 mln ton zbóż i roślin ...

Według ukraińskiej agencji Informacyjnej ceny eksportowe kazachskiej pszenicy sp...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę