Adama_Spyrale_1-31.05.21

Na dachu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego powstała pasieka

16 czerwca 2017
Na dachu  Dolnośląskiego Urzędu  Wojewódzkiego  powstała  pasieka

Składająca się z trzech uli pasieka powstała na dachu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. To pierwsza pasieka na budynku użyteczności publicznej we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska można hodować pszczoły od lipca zeszłego roku.

Pasiekę założył prezes Koła Pszczelarzy Krzyki Mirosław Majcherek. „Tuż po tym, jak Rada Miejska Wrocławia zgodziła się na hodowlę pszczół w mieście, wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak zaproponował mi budowę takiej pasieki” - powiedział PAP Majcherek.

Majcherek umieścił na dachu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego ule, w których zamieszkały trzy pszczele rodziny. „To pszczoły z gatunku Apis mellifera, bardzo miodne i bardzo łagodne” - wyjaśnił Majcherek.

Wokół Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego rosną m.in. drzewa akacjowe. „Te akacje bez pszczół zginą, one zapylając je sprawią, że te drzewa przetrwają. Obecność pszczół w mieście to jedno z lekarstw na obumierający drzewostan” - uważa pszczelarz.

Miód, który powstanie w pasiece będzie poddawany badaniom, które ocenią jego właściwości.

Majcherek podkreślił, że pszczoły muszą wrócić do miasta. „To owady, które są papierkiem lakmusowym mówiącym o stanie środowiska, w którym żyjemy. Jeżeli są pszczoły, to znaczy, że z tym środowiskiem nie jest najgorzej” - powiedział pszczelarz.

W lipcu 2016 r Rada Miejska Wrocławia przyjęła uchwałę, która dopuściła hodowlę pszczół na terenach mieszkalnych w mieście.

(PAP)


POWIĄZANE

W związku z informacjami o podjęciu przez Urząd Pełnomocnika Rządu ds. Centralne...

Zachęcamy: gospodarstwa rolne (producentów produkcji podstawowej) i przedsiębior...

Panie ministrze Puda, wiosna się kończy, trzeba obudzić się ze snu zimowego i ws...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę