aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Na stacjach trwają niewielkie przeceny paliw

2 grudnia 2022
Na stacjach trwają niewielkie przeceny paliw

Ostatni listopadowy raport cenowy e-petrol.pl może nieco rozczarować kierowców, bo choć paliwa tanieją, tempo i skala spadku ciągle są poniżej oczekiwań.

Wysokie marże operatorów stacji, uzyskiwane ze sprzedaży paliw, tworzą przestrzeń do sporych obniżek, zwłaszcza że tanieje ropa naftowa i na rynku hurtowym również trwa przecena. Spadek cen na stacjach postępuje jednak mniej dynamicznie i w ciągu ostatniego tygodnia o 5 groszy potaniały benzyna Pb95 oraz olej napędowy, za których litr płaci się średnio 6,54 i 7,74 zł/l. Dwugroszowa korekta w dół dotyczy też ceny autogazu, która wynosi aktualnie 2,97 zł/l.

 

benzyna, diesel, ceny paliw,  stacje benzynowe

 

Na paliwowej mapie Polski wyróżniają się dziś województwa śląskie, warmińsko-mazurskie i świętokrzyskie, w których e-petrol.pl odnotował najniższe ceny paliw. W pierwszym z nich najmniej kosztuje benzyna Pb95 - 6,44 zł/l, w drugim olej napędowy - 7,60 zł/l, a w trzecim autogaz - 2,76 zł/l.

Podkarpacie i Dolny Śląsk są obecnie regionami, w których jest najdrożej. W pierwszym z nich najwięcej płaci się za benzynę Pb95 i diesla: 6,68 i 7,79 zł/l. W województwie dolnośląskim również najdroższy jest olej napędowy oraz autogaz z ceną 3,14 zł/l.

źródło: e-petrol


POWIĄZANE

Duńscy rolnicy są zaniepokojeni planami nałożenia podatku od emisji dwutlenku wę...

Oceniając coraz bardziej dramatyczne wydarzenia na granicy Polsko-Ukraińskiej i ...

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”stan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę