A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Na zawsze czy na chwilę

23 marca 2023
Na zawsze czy na chwilę

Miniony rok upłynął pod znakiem inflacji oraz podwyżek cen wielu produktów i usług, a to zmotywowało wielu konsumentów do rewizji niektórych wydatków i poszukiwania oszczędności. Polacy zaczęli zwracać się w stronę usługi, która jest z nami od dawna — czyli do wypożyczania. To rozwiązanie, które poza czynnikami ekonomicznymi, ma także uzasadnienie praktyczne i społeczne. O tym, czy jest to chwilowa moda, czy długotrwały trend przeczytać można w najnowszym raporcie OLX, opracowanym na podstawie badania opinii społecznej. 

„Na zawsze czy na chwilę? Raport o wypożyczaniu” to kompleksowa publikacja, której podstawą są wyniki badania zrealizowanego przez agencję badawczą Danae na zlecenie OLX. Dane ilustrujące opinie oraz deklaracje Polaków, przedstawione zostały z trzech perspektyw: ekonomicznej, socjologicznej i ekologicznej oraz szczegółowo przeanalizowane przez ekspertów. Całość opracowania daje odpowiedź na to, jak wypożyczanie może przełożyć się na korzyści finansowe, jakie pozafinansowe aspekty skłaniają konsumentów do wypożyczania oraz w jaki sposób wypożyczanie wpływa na środowisko naturalne. 

Autorami komentarzy eksperckich są dr Wojciech Świder, ekspert ds. finansowych i ekonomicznych oraz dr Agata Romaniuk, socjolożka, pisarka i reporterka. 

Zachęcamy do zapoznania się z raportem „Na zawsze czy na chwilę? Raport o wypożyczaniu”, któory znajduje się TUTAJ


POWIĄZANE

Ukraińskie media i organizacje poinformowały o najnowszy danych dotyczących eksp...

W mijającym tygodniu ceny diesla uległy kolejnej obniżce - dalszego dynamicznego...

W Starej Błotnicy w powiecie białobrzeskim odbyły się dziś obchody Ogólnopolskie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę