Nagroda za innowacje dla rolniczek 2021 - znamy finalistki i datę ceremonii

11 lutego 2021
Nagroda za innowacje dla rolniczek 2021 - znamy finalistki i datę ceremonii

Copa-Cogeca ma przyjemność podać nazwiska pięciu finalistek VI edycji Nagrody za innowacje dla rolniczek – zorganizowanej przy wsparciu Corteva Agriscience. W tym roku celem Nagrody jest ukazanie, w jaki sposób rolniczki wspierają rozwój nowych modeli biznesowych, a także jaką rolę odgrywają w podejmowaniu najważniejszych wyzwań przed jakimi stają rolnictwo i leśnictwo, związanych z działaniami w zakresie klimatu.

Odnosząc się do konkursu, Lotta Folkesson, przewodnicząca Komisji Kobiet Copa powiedziała: „Z każdą kolejną edycją jestem pod coraz większym wrażeniem różnorodności i jakości projektów, które spływają do nas z całej UE. Bardzo trudno było wybrać finalistki z ponad czterdziestu zgłoszeń. Rok po roku kobiety w rolnictwie nie tylko budują rentowne gospodarstwa, lecz również starają się realizować projekty o wymiarze środowiskowym i społecznym. Dlatego właśnie musimy zachęcić więcej młodych kobiet do przyłączenia się do nas. Przesłanie tej Nagrody skierowane do kobiet w UE jest jasne - odważcie się pracować na roli!”.

Tegoroczne finalistki to:

1. Boglárka Biró z Węgier. Inżynier leśnictwa z dwudziestojednoletnim doświadczeniem, łącząca swoje zawodowe i prywatne doświadczenia związane ze zrównoważoną gospodarką rolną i leśną.

2. Marija Cafuk z Chorwacji. Słynna plantatorka kapusty „varaždin” i producentka kapusty kiszonej, stosująca inteligentne rozwiązania w swoim gospodarstwie.

3. Nazaret Mateos Alvares z Hiszpanii. Producentka ekologicznych grzybów, łącząca gospodarkę o obiegu zamkniętym z zasadą „zero odpadów”.

4. Immacolata Migliaccio z Włoch. Rolniczka ekologiczna, w optymalny sposób wykorzystująca technologie cyfrowe i sztucznej inteligencji do uprawy swoich roślin.

5. Ines Theunis z Belgii. Hodowczyni, wnosząca wkład w zrównoważoną produkcję o obiegu zamkniętym, posiadająca własną markę mięsa, by móc opowiedzieć o tym, co się za nim kryje.

Laureatkę poznamy podczas ceremonii wręczenia nagród online 10 marca 2021 r.
 

 

Copa - Cogeca


POWIĄZANE

Rolnicy - producenci papryki z polskiego zagłębia paprykowego na Południu Mazows...

„Przyjęta przez Rząd nowelizacja ustawy biopaliwowej to cios w producentów rzepa...

Polityka Europejskiego Zielonego Ładu może się przyczynić do wzrostu zainteresow...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę