aaa_TSW_2023
CTR_2023

Nagroda za innowacyjność dla kobiet-rolniczek 2023

10 października 2023
Nagroda za innowacyjność dla kobiet-rolniczek 2023

Wyróżnienie kobiet w czołówce zrównoważonych obszarów wiejskich9 października Copa i Cogeca, we współpracy z Corteva Agriscience, zorganizowały 7. edycję nagrody za innowacyjność dla kobiet-rolników.Ta prestiżowa nagroda uznaje i honoruje niezwykły wkład kobiet w rolnictwie, które są pionierami innowacyjnych rozwiązań, przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju w całym sektorze rolnym Unii Europejskiej.

Wspominając tegoroczny konkurs, Lotta Folkesson, przewodnicząca Komisji ds. Kobiet Copa, stwierdziła: „Wśród czterdziestu wniosków otrzymanych w tym roku decyzja była trudniejsza niż kiedykolwiek.Co roku otrzymujemy coraz więcej utalentowanych zgłoszeń, które ukazują wspaniałą pracę i zaangażowanie kobiet-rolników z całej UE.Tą nagrodą na rok 2023 chcieliśmy podkreślić trzy podstawowe filary zrównoważonego rozwoju i zaprezentować je w działaniu w gospodarstwach rolnych, firmach i lokalnych społecznościach kobiet-rolników”.Zwycięzcę i nagrody za szczególne osiągnięcia ogłosili Janusz Wojciechowski, Komisarz UE ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Peter Schmidt, Przewodniczący Sekcji Rolnictwa, Rozwoju Wsi i Środowiska Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego.W wielkim pokazie talentu i poświęcenia najlepszymi kandydatkami do nagrody za innowacyjność 2023 dla kobiet-rolników były:

- Marzia Di Pastina, innowacyjna rolniczka z Włoch, która w swoim gospodarstwie zintegrowała rewolucyjne pomysły, takie jak dodanie systemów zintegrowanej ochrony przed szkodnikami, praktykowanie minimalnej uprawy roli i systemów mikronawadniania w swoim gospodarstwie, aby osiągnąć korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju.

- Desirée de la Caridad Nieves, która jest sommelierką oliwy z Włoch, której gospodarstwo działa samowystarczalnie, jest całkowicie organiczne i obejmuje gaje orzechów laskowych, gaje oliwne oraz produkcję zbóż.

- Monika Lason, polska rolniczka w pierwszym pokoleniu, która z sukcesem opracowała unikalną gamę serów pochodzących od kóz rasy alpejskiej i saanen.- Inês Dragão, portugalska hodowczyni owiec rasy merynos niemiecki i merynos biały, wraz ze swoimi trzema córkami uprawiającymi różne rośliny, w tym groszek, owies, jęczmień, kukurydzę i fasolę.

- Justine Dewitte, rolniczka ekologiczna z Belgii, która przekształciła gospodarstwo swoich dziadków w ekologiczne gospodarstwo mieszane skupiające się na różnorodnej gamie owoców, warzyw i zwierząt, takich jak owce, świnie, kury nioski, perliczki i kaczki.Zwycięzcą edycji 2023 została Marzia di Pastina, której odsłonięcie odbyło się podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się w prestiżowej siedzibie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego.

- Pani Di Pastina specjalizuje się w uprawie różnorodnych produktów, takich jak warzywa liściaste, kapusta, arbuzy i dynie, i jest aktywnym członkiem swojej spółdzielni, w której zainicjowała wiele ciekawych projektów, umacniając tym samym swoje miejsce jako zwyciężczyni konkursu 2023wydanie.

- Teresa Babuscio, dyrektor ds. rządowych i przemysłowych w regionie EMEA w Corteva Agriscience, powiedziała: „Corteva Agriscience docenia kluczową rolę rolników w przejściu na bardziej zrównoważony sektor rolnictwa, w tym znaczący wkład kobiet.Chociaż jesteśmy samodzielni, potrzebujemy dodatkowego wsparcia, tak jak każdy inny rolnik, aby skutecznie stawić czoła wyzwaniom i stworzyć odporną, bezpieczną pod względem żywności przyszłość dla społeczeństwa.Jesteśmy dumni, że współpracujemy z Copa i Cogeca, podnosząc świadomość na temat demistyfikacji gentryfikacji w rolnictwie poprzez inicjatywy takie jak seria „Inspirers”, w której prezentowane są referencje kobiet z tej branży.Zwieńczeniem tych wysiłków było w zeszłym roku wezwanie do działania w Parlamencie Europejskim oraz przyznanie prestiżowej nagrody Women’s Innovation Award”.

To niezwykłe wydarzenie stanowiło platformę do uhonorowania wyjątkowych osiągnięć tych wybitnych rolniczek i ich nieocenionego wkładu w zrównoważone rolnictwo w UE.

e-mk, ppr.pl na podst źródło COPA&COGECA


POWIĄZANE

To wyjątkowe wydarzenie i idealna okazja, by rozprawić się z “rybimi” mitami, po...

Polska umacnia swoją pozycję europejskiego lidera w produkcji mięsa drobiowego! ...

Naukowcy z Wydziału Biologii UW planują udostępniać rolnikom, hodowcom roślin i ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę