Adama_poleposition_15.03_30.04

Nagrodzono zachodniopomorskich mistrzów AgroLigi

7 października 2020
Nagrodzono zachodniopomorskich mistrzów AgroLigi

W dniu 2 października br. w miejscowości Dźwirzyno, nieopodal Kołobrzegu, odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs AgroLiga 2020 na szczeblu województwa zachodniopomorskiego.

W ramach gali zaprezentowano mistrzów i laureatów konkursu z województwa  zachodniopomorskiego oraz pozostałych laureatów z kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego. Wśród zaproszonych gości pojawili się mieszkańcy obszarów wiejskich, właściciele gospodarstw rolnych oraz przedstawiciele firm i instytucji z branży rolniczej.

Na początek uczestnicy spotkania wysłuchali wykładu doktora Arkadiusza Malkowskiego z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie na temat zarządzania rozwojem w sektorze rolnym. Po prezentacjach i wykładzie odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia laureatom pucharów, nagród oraz wyróżnień. Ostatecznie jury konkursowe postanowiło przyznać pierwszą nagrodę w kategorii „Rolnik” państwu Annie i Witoldowi Rydzkowskim, którzy prowadzą blisko 200 hektarowe gospodarstwo w Tychowie, w powiecie białogardzkim, gdzie zajmują się między innymi produkcją jaj konsumpcyjnych, zbóż i rzepaku. Natomiast główna nagroda w kategorii „Firma” powędrowała do Spółki RolPol ze Starej Dąbrowy, w powiecie stargardzkim, specjalizującej się w uprawie zboża, rzepaku ozimego, buraków cukrowych i roślin strączkowych. W tej samej kategorii nagrodę za zdobycie tytułu wicemistrza dla Mai Polikowskiej z gospodarstwa agroturystycznego „Stajnia Brzózki” wręczyła Dyrektor OT KOWR w Szczecinie – Agnieszka Śpiewak.

Nadrzędną ideą konkursu AgroLiga jest ukazanie dorobku rolnictwa i firm funkcjonujących w branży rolniczej. Jego uczestnikami są rolnicy i przedstawiciele agroprzedsiębiorstw, którzy wyróżniają się osiąganymi efektami technologicznymi i ekonomicznymi, rozwijają swoją działalność przy pomocy funduszy unijnych oraz wykazują zaangażowanie w życie lokalnej społeczności. W tym roku liderem projektu był Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach.

 

KOWR


POWIĄZANE

– Pomimo światowego kryzysu wywołanego pandemią, handel zagraniczny produktami r...

Zakład Technologii Żywności i Żywienia Człowieka Uniwersytetu Rzeszowskiego prze...

W dniu 19 kwietnia 2021 r. Ambasada RP w Pekinie poinformowała o zakończeniu z d...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę