Nagrodzono zachodniopomorskich mistrzów AgroLigi

7 października 2020
Nagrodzono zachodniopomorskich mistrzów AgroLigi

W dniu 2 października br. w miejscowości Dźwirzyno, nieopodal Kołobrzegu, odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs AgroLiga 2020 na szczeblu województwa zachodniopomorskiego.

W ramach gali zaprezentowano mistrzów i laureatów konkursu z województwa  zachodniopomorskiego oraz pozostałych laureatów z kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego. Wśród zaproszonych gości pojawili się mieszkańcy obszarów wiejskich, właściciele gospodarstw rolnych oraz przedstawiciele firm i instytucji z branży rolniczej.

Na początek uczestnicy spotkania wysłuchali wykładu doktora Arkadiusza Malkowskiego z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie na temat zarządzania rozwojem w sektorze rolnym. Po prezentacjach i wykładzie odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia laureatom pucharów, nagród oraz wyróżnień. Ostatecznie jury konkursowe postanowiło przyznać pierwszą nagrodę w kategorii „Rolnik” państwu Annie i Witoldowi Rydzkowskim, którzy prowadzą blisko 200 hektarowe gospodarstwo w Tychowie, w powiecie białogardzkim, gdzie zajmują się między innymi produkcją jaj konsumpcyjnych, zbóż i rzepaku. Natomiast główna nagroda w kategorii „Firma” powędrowała do Spółki RolPol ze Starej Dąbrowy, w powiecie stargardzkim, specjalizującej się w uprawie zboża, rzepaku ozimego, buraków cukrowych i roślin strączkowych. W tej samej kategorii nagrodę za zdobycie tytułu wicemistrza dla Mai Polikowskiej z gospodarstwa agroturystycznego „Stajnia Brzózki” wręczyła Dyrektor OT KOWR w Szczecinie – Agnieszka Śpiewak.

Nadrzędną ideą konkursu AgroLiga jest ukazanie dorobku rolnictwa i firm funkcjonujących w branży rolniczej. Jego uczestnikami są rolnicy i przedstawiciele agroprzedsiębiorstw, którzy wyróżniają się osiąganymi efektami technologicznymi i ekonomicznymi, rozwijają swoją działalność przy pomocy funduszy unijnych oraz wykazują zaangażowanie w życie lokalnej społeczności. W tym roku liderem projektu był Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach.

 

KOWR


POWIĄZANE

Dlaczego powinniśmy zainteresować się globalnym Południem? ● Około 768 milionów ...

Ubezpieczyciele notują rekordową liczbę szkód spowodowanych zjawiskami pogodowym...

Aż 40 proc. Polaków deklaruje ograniczenie spożycia mięsa. Prawie połowa Europej...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę