Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Największy spadek liczby gospodarstw trzody chlewnej był za PO-PSL

8 maja 2023
Największy spadek liczby gospodarstw trzody chlewnej był za PO-PSL
ZZR KORONA w swoim najnowszym komunikacie zwraca uwagę na fakt, że to za rządów PO-PSL nastąpił największy spadek gospodarstw rolnych zajmujących się produkcją trzody chlewnej. Liczby są zatrważające, bo w pierwszych trzech latach rządów PO-PSL ubyło aż 266 tysięcy producentów świń.
 
"PIS zaorał wieś" grzmi Platforma Obywatelska na filmikach, wskazując na spadek liczby gospodarstw trzody chlewnej od 2015 roku tj. z 244 tys. do 53,8 tys. obecnie (czyli ok. 27 tys. rocznie). ZZR KORONA od dłuższego czasu alarmuje o dramatycznej sytuacji hodowli świń.
 
Jednak jak zauważa dr Daniel Alain Korona, pełnomocnik ZZR KORONA, Platforma powinna bić się także w własne piersi, gdyż: To za czasów rządów PO-PSL nastąpił największy spadek liczby gospodarstw i pogłowia trzody chlewnej. Otóż w 2007 roku było 664 tys. gospodarstw. W ciągu 3 pierwszych lat rządów PO-PSL, ubyło ich aż 266 tys. Po 8 latach rządów PO liczba ta zmniejszyła się o prawie 420 tys. do 244 tys. w 2015 roku (czyli przeciętnie 50 tys. rocznie). Aż do 2007 roku pogłowie świń było względnie stabilne i wynosiło ok. 18 mln sztuk. I to właśnie za czasów rządów Platformy i PSL, zaczął się dramatyczny spadek. Po roku już było tylko 14,2 mln szt, a pod koniec 2015 roku wynosiło mniej niż 12 mln szt.

źródło: ZZR KORONA


POWIĄZANE

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus gościł wczoraj w Cukrowni Dobrzeli...

Christiane Lambert, przewodnicząca Copa, która uczestniczyła w podpisaniu porozu...

Ukraiński minister rolnictwa, Mykoła Solskyi zapowiedział że drobni rolnicy otrz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę