Adama_Spyrale_1-31.05.21

NFOŚiGW: multimedialne wystawy edukacyjne o Lasach Państwowych z dotacją Funduszu

14 maja 2018
NFOŚiGW: multimedialne wystawy edukacyjne o Lasach Państwowych z dotacją Funduszu

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazał ponad milion złotych na dofinansowanie dwóch interaktywnych wystaw w otwartym 10 maja 2018 r. Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek. Przedsięwzięcie, realizowane przez Nadleśnictwo Krucz, ma charakter spaceru po lesie, w różnych, następujących po sobie fazach rozwojowych i porach roku.

O tym, jak ważna aktualnie jest edukacja ekologiczna i jak konsekwentnie na terenie całego kraju jej organizację wspiera finansowo Narodowy Fundusz, napisała w liście gratulacyjnym do uczestników gali otwarcia Centrum, Wiceprezes Zarządu NFOŚiGW Anna Król: – Szczególnie cenimy przedsięwzięcia, które nie stanowią zamkniętej formuły edukacyjnej i nie kończą się wraz z przekazaniem dofinansowania przez NFOŚiGW. Takie, dla których wsparcie Narodowego Funduszu to początek nowego otwarcia edukacji ekologicznej, początek nowych, nowoczesnych działań. W wydarzeniu 10 maja br. w Nadleśnictwie Kurcz udział wzięła – koordynująca z ramienia NFOŚiGW – Anna Majewska z Wydziału Edukacji Ekologicznej.

Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek zostało ulokowane w budynku edukacyjnym Masztalarni, znajdującym się na terenie Nadleśnictwa Krucz. Zgodnie z polityką Ministerstwa Środowiska, głównym celem projektu jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych społeczeństwa poprzez promowanie zasad zrównoważonego rozwoju. W tym wypadku w szczególności chodzi o upowszechnianie w społeczeństwie wiedzy o środowisku leśnym, trwale zrównoważonej gospodarce leśnej oraz budowanie świadomości i zaufania społecznego dla działalności zawodowej leśników.

Wystawa prezentująca Lasy Państwowe ma charakter spaceru po lesie, w różnych następujących po sobie fazach rozwojowych i porach roku. Jest ekspozycją z wieloma przyrodniczymi eksponatami, modelami oraz multimedialnymi, nowoczesnymi, a przez to – atrakcyjnymi elementami. W specjalnej sali prezentowana jest także historia Puszczy Noteckiej, Lasów Państwowych, a także zawody związane z leśnictwem. Zwiedzanie obu interaktywnych, multimedialnych wystaw przez placówki oświatowe, instytucje, grupy zorganizowane oraz osoby indywidualne będzie nieodpłatne.

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez NFOŚiGW kwotą ponad miliona złotych, co stanowi 70 proc. jego całkowitych kosztów. Umowa o przekazaniu dotacji została podpisana 17 kwietnia 2018 r. w Warszawie przez Zastępcę Prezesa Zarządu NFOŚiGW Annę Król oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Krucz Stanisława Zalewskiego.

 

(PAP)


POWIĄZANE

Komisja Europejska opublikowała 16. lipca swoją strategię leśną na 2030 rok. Mim...

Pierwsza połowa lipca przyniosła wysyp ognisk ASF w małych i dużych gospodarstwa...

Jak mówi znana maksyma – bez pszczół nie ma życia. Odpowiadają one za zapylenie ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę