aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Nie działa ukraiński eksportowy system licencyjny

13 lutego 2024
Nie działa ukraiński eksportowy system licencyjny

Bułgaria poinformowała o naruszeniu systemu zezwoleń na eksport ukraińskich produktów rolnych-podaje ukrinform.

 Kraj ten ujawnia fakty naruszenia przez niektóre ukraińskie przedsiębiorstwa systemu zezwoleń na eksport nasion słonecznika, rzepaku, kukurydzy i pszenicy wprowadzonego przez Ukrainę. Oświadczył o tym minister rolnictwa i żywności Bulgarii Kirill Vatev podczas spotkania online z ministrem polityki rolnej i żywności Ukrainy Mykołą Solskim,- informuje służba prasowa Ministerstwa Rolnictwa Bułgarii. 

Jak powiedział szef resortu rolnictwa Bugarii K.Watew, nazwy firm, które naruszyły reżim licencyjny, zostaną oficjalnie przekazane Ukrainie. Z oei ze swej strony N. Solski przypomniał, że zgodnie z decyzją ukraińskiego rządu, firmy realizujące przerwany tranzyt tracą prawo do eksportu na pół roku. 

Ponadto K.Watew przypomniał o braku zgody strony bułgarskiej na decyzję ukraińskiego rządu o uproszczeniu systemu zezwoleń na eksport słonecznika i podkreślił, że ministerstwo będzie chronić interesy bułgarskich rolników w tej sprawie.

"Bułgaria zapewnia maksymalną pomoc w tranzycie ukraińskich produktów, a system licencjonowania działa bardzo dobrze i nie powinien się zmieniać" – podkreślił.

Ministrowie omówili również dane operacyjne dotyczące eksportu zbóż, mleka w proszku, miodu i oleju słonecznikowego z Ukrainy i jednogłośnie opowiedzieli się za kontynuacją wymiany danych na temat handlu produktami rolnymi między krajami.


oprac, e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

Wiosną trochę modyfikujemy nasze codzienne menu, zamieniając ciężkie składniki n...

- Usprawnione prace legislacyjne: mniej konfliktów kompetencyjnych i lepsze mech...

Metan: Parlament przyjmuje nowe prawo mające na celu ograniczenie emisji z sekto...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę