NIECODZIENNE STARANIA STEYR NA RZECZ ROLNIKA Z CZECH

21 lutego 2018
NIECODZIENNE STARANIA STEYR NA RZECZ ROLNIKA Z CZECH

Gdy rodzina Pařil rozpoczęła poszukiwania nowego ciągnika do ich ekologicznego gospodarstwa mieszanego, położonego na Wyżynie Drahańskiej w Czechach, tylko jeden producent mógł spełnić ich niecodzienny wymóg: aby joystick sterujący ciągnikiem znajdował się po lewej stronie kierowcy.

 

Jakiś czas wcześniej Marek Pařil – syn właściciela gospodarstwa – stracił prawą rękę w nieszczęśliwym wypadku. – Uraz całkowicie uniemożliwił Markowi pracę z ciągnikiem, dlatego nasze wymaganie było proste: ten, kto będzie w stanie dostarczyć nam ciągnik umożliwiający Markowi powrót do pracy pomimo jego kalectwa, zwycięży – mówi Antonín Pařil. Dzięki nieprzecenionym staraniom Stanislava Sychra, regionalnego sprzedawcy STEYR w Navos Farm Technic, do gospodarstwa trafił specjalny model ciągnika PROFI 4130 z przekładnią bezstopniową.

 

– Wybraliśmy serię ciągników PROFI, ponieważ potrzebowaliśmy w gospodarstwie wszechstronnego ciągnika, którego można by było używać zarówno do uprawy i kultywacji ziemi oraz siewu, jak również do koszenia i zbioru plonów z użytków zielonych. To oraz osiągi maszyny sprawiły, że ciągnik PROFI 4130 CVT idealnie nadawał się do naszej floty. Prostota użytkowania również odgrywała znaczącą rolę przy wyborze, dlatego wybraliśmy ciągnik z przekładnią bezstopniową CVT, która jest łatwa w obsłudze oraz wyposażona w liczne zabezpieczenia – dodaje Antonín.

 

Adaptacja maszyny została wykonana przez wieloletniego partnera STEYR – firmę Kneidinger1880 mającą siedzibę w Altenfelden, około 60 kilometrów od fabryki STEYR w St. Valentin. Spółka ta od 1998 r. produkuje dla nas systemy zmiany pozycji kierowcy przy jeździe wstecznej, dlatego bardzo dobrze zna kabiny dostępne w maszynach STEYR oraz rozmieszczenie ich podzespołów mechanicznych i elektrycznych. – Na potrzeby przebudowy skonstruowaliśmy specjalny uchwyt na podłokietnik – mówi Hermann Höfler, dyrektor zarządzający w Kneidinger1880 – musieliśmy również zmienić oryginalną podstawę fotela. Wyposażyliśmy też ciągnik w wiązkę przewodów pochodzącą z biegu wstecznego naszego projektu oraz zmieniliśmy położenie przełączników WOM.

 

Wracając do gospodarstwa Pařil, ciągnik PROFI wykorzystywany jest do pracy z tylną kosiarką talerzową, trzymetrowym siewnikiem lub czteroskibowym pługiem. W gospodarstwie, na powierzchni około 60 hektarów ziemi, prowadzona jest ekologiczna uprawa pszenicy, jęczmienia, ziemniaków, buraków cukrowych i ziół. Część tej ziemi to użytki zielone, wykorzystywane do produkcji siana i paszy dla ich owiec Merino, kóz oraz bydła rasy Jersey i Limousine.

 

– Dla nas PROFI nie jest zwykłą maszyną, lecz niemalże członkiem naszej rodziny. Dostaliśmy taki ciągnik, jak chcieliśmy, choć nikt w okolicy nie miał doświadczenia, jak to zrobić. Nie baliśmy się zmiany. Cieszymy się, że jesteśmy inni i dobrze zrobiliśmy. Bardzo doceniamy to, co zrobił dla nas zespół STEYR – stwierdza zgodnie rodzina.

 

***

 

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat ciągników STEYR zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.steyr-traktoren.com

 

 

Od 70 lat marka STEYR jest synonimem najdoskonalszych technologii rodem z Austrii i specjalizuje się w produkcji ciągników najwyższej jakości, odznaczających się doskonałym komfortem użytkowania i wysoką trwałością wartości. Szeroka gama modeli STEYR przekonuje do siebie Klientów innowacjami technicznymi oraz rozwiązaniami zorientowanymi na użytkownika. Gwarantuje to najwyższą produktywność i opłacalność w zastosowaniach rolnych, leśnych i komunalnych. Sieć autoryzowanych salonów sprzedaży STEYR zapewnia Klientom optymalną opiekę na miejscu.


STEYR jest marką należącą do CNH Industrial N.V., światowego lidera w dziedzinie produkcji dóbr inwestycyjnych, notowanego na nowojorskiej giełdzie (NYSE: CNHI) oraz na elektronicznym rynku papierów wartościowych giełdy włoskiej (MI: CNHI). Więcej informacji na temat CNH Industrial można znaleźć na stronie www.cnhindustrial.com.

 

 

www.steyr-traktoren.com

 

 

STEYR Media Center

 

 

www.steyr-traktoren.com

 

 

www.facebook.com

 

 

www.youtube.com

 

 

Biuro prasowe CNH Industrial Polska Sp. z o.o.


POWIĄZANE

Po przeanalizowaniu trudnej sytuacji na rynku owoców w tym roku i skontrolowaniu...

Już teraz ponad 20 krajów z Europy oraz USA to odbiorcy produktów mlecznych Dano...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę