informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

NIECODZIENNE STARANIA STEYR NA RZECZ ROLNIKA Z CZECH

21 lutego 2018
NIECODZIENNE STARANIA STEYR NA RZECZ ROLNIKA Z CZECH

Gdy rodzina Pařil rozpoczęła poszukiwania nowego ciągnika do ich ekologicznego gospodarstwa mieszanego, położonego na Wyżynie Drahańskiej w Czechach, tylko jeden producent mógł spełnić ich niecodzienny wymóg: aby joystick sterujący ciągnikiem znajdował się po lewej stronie kierowcy.

 

Jakiś czas wcześniej Marek Pařil – syn właściciela gospodarstwa – stracił prawą rękę w nieszczęśliwym wypadku. – Uraz całkowicie uniemożliwił Markowi pracę z ciągnikiem, dlatego nasze wymaganie było proste: ten, kto będzie w stanie dostarczyć nam ciągnik umożliwiający Markowi powrót do pracy pomimo jego kalectwa, zwycięży – mówi Antonín Pařil. Dzięki nieprzecenionym staraniom Stanislava Sychra, regionalnego sprzedawcy STEYR w Navos Farm Technic, do gospodarstwa trafił specjalny model ciągnika PROFI 4130 z przekładnią bezstopniową.

 

– Wybraliśmy serię ciągników PROFI, ponieważ potrzebowaliśmy w gospodarstwie wszechstronnego ciągnika, którego można by było używać zarówno do uprawy i kultywacji ziemi oraz siewu, jak również do koszenia i zbioru plonów z użytków zielonych. To oraz osiągi maszyny sprawiły, że ciągnik PROFI 4130 CVT idealnie nadawał się do naszej floty. Prostota użytkowania również odgrywała znaczącą rolę przy wyborze, dlatego wybraliśmy ciągnik z przekładnią bezstopniową CVT, która jest łatwa w obsłudze oraz wyposażona w liczne zabezpieczenia – dodaje Antonín.

 

Adaptacja maszyny została wykonana przez wieloletniego partnera STEYR – firmę Kneidinger1880 mającą siedzibę w Altenfelden, około 60 kilometrów od fabryki STEYR w St. Valentin. Spółka ta od 1998 r. produkuje dla nas systemy zmiany pozycji kierowcy przy jeździe wstecznej, dlatego bardzo dobrze zna kabiny dostępne w maszynach STEYR oraz rozmieszczenie ich podzespołów mechanicznych i elektrycznych. – Na potrzeby przebudowy skonstruowaliśmy specjalny uchwyt na podłokietnik – mówi Hermann Höfler, dyrektor zarządzający w Kneidinger1880 – musieliśmy również zmienić oryginalną podstawę fotela. Wyposażyliśmy też ciągnik w wiązkę przewodów pochodzącą z biegu wstecznego naszego projektu oraz zmieniliśmy położenie przełączników WOM.

 

Wracając do gospodarstwa Pařil, ciągnik PROFI wykorzystywany jest do pracy z tylną kosiarką talerzową, trzymetrowym siewnikiem lub czteroskibowym pługiem. W gospodarstwie, na powierzchni około 60 hektarów ziemi, prowadzona jest ekologiczna uprawa pszenicy, jęczmienia, ziemniaków, buraków cukrowych i ziół. Część tej ziemi to użytki zielone, wykorzystywane do produkcji siana i paszy dla ich owiec Merino, kóz oraz bydła rasy Jersey i Limousine.

 

– Dla nas PROFI nie jest zwykłą maszyną, lecz niemalże członkiem naszej rodziny. Dostaliśmy taki ciągnik, jak chcieliśmy, choć nikt w okolicy nie miał doświadczenia, jak to zrobić. Nie baliśmy się zmiany. Cieszymy się, że jesteśmy inni i dobrze zrobiliśmy. Bardzo doceniamy to, co zrobił dla nas zespół STEYR – stwierdza zgodnie rodzina.

 

***

 

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat ciągników STEYR zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.steyr-traktoren.com

 

 

Od 70 lat marka STEYR jest synonimem najdoskonalszych technologii rodem z Austrii i specjalizuje się w produkcji ciągników najwyższej jakości, odznaczających się doskonałym komfortem użytkowania i wysoką trwałością wartości. Szeroka gama modeli STEYR przekonuje do siebie Klientów innowacjami technicznymi oraz rozwiązaniami zorientowanymi na użytkownika. Gwarantuje to najwyższą produktywność i opłacalność w zastosowaniach rolnych, leśnych i komunalnych. Sieć autoryzowanych salonów sprzedaży STEYR zapewnia Klientom optymalną opiekę na miejscu.


STEYR jest marką należącą do CNH Industrial N.V., światowego lidera w dziedzinie produkcji dóbr inwestycyjnych, notowanego na nowojorskiej giełdzie (NYSE: CNHI) oraz na elektronicznym rynku papierów wartościowych giełdy włoskiej (MI: CNHI). Więcej informacji na temat CNH Industrial można znaleźć na stronie www.cnhindustrial.com.

 

 

www.steyr-traktoren.com

 

 

STEYR Media Center

 

 

www.steyr-traktoren.com

 

 

www.facebook.com

 

 

www.youtube.com

 

 

Biuro prasowe CNH Industrial Polska Sp. z o.o.


POWIĄZANE

W związku z informacją resortu rolnictwa o tym, że w bieżącym roku nie zostały z...

Zarząd Dolnośląskiej Izby Rolniczej, realizując wniosek VIII Walnego Zgromadzeni...

Zarząd Dolnośląskiej Izby Rolniczej po rozpatrzeniu wniosku, który wpłynął do Ko...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę