Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Niemcy: Pierwsze sery z etykietą dobrostanu zwierząt

4 listopada 2019
Niemcy: Pierwsze sery z etykietą dobrostanu zwierząt

Aldi Süd pod marką własną Fair & Gut wypuszcza na rynek w dniu 4 listopada br trzy sery, które spełniają wejściowe warunki niemieckiego Stowarzyszenia ds. Dobrostanu Zwierząt, a które wykraczają poza wymogi obowiązującego prawa.

Już w ubiegłym roku dyskont rozpoczął sprzedaż podobnych produktów na poziomie regionalnym i dotyczyło to sprzedaży mięsa z kurczaka, świeżego mięsa wieprzowego i jaj. W tym roku pojawiło się mleko, a teraz sery.

– Cieszymy się, że Aldi Süd jest pierwszym sprzedawcą detalicznym artykułów spożywczych, który umieścił ser z etykietą dobrostanu zwierząt „Więcej dobrostanu zwierząt” w swojej ofercie, oferując konsumentom alternatywę bardziej przyjazną dla zwierząt – skomentował Thomas Schröder, prezes Niemieckiego Stowarzyszenia ds. Dobrostanu Zwierząt.

– Dzięki konsekwentnemu rozszerzaniu naszej marki Fair & Good pokazujemy, że poważnie podchodzimy do odpowiedzialności za ludzi, zwierzęta i środowisko, a także bardzo ciężko pracujemy nad rozszerzeniem naszego asortymentu - powiedziała Kristina Bell, Dyrektor ds. Zakupów w grupie Aldi Süd, odpowiedzialna za jakość i odpowiedzialność korporacyjną.

 

Forum Mleczarskie


POWIĄZANE

Rok 2019 ustanowił nowy historyczny rekord w polskim eksporcie przetworzonych pr...

Dyrektor Oddziału Terenowego KOWR w Łodzi pragnie poinformować, że Marszałek Woj...

„Pracuj bezpiecznie z Cynkometem. Bezpieczne wakacje 2020” – takie jest hasło i ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę