informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Niemcy/W Berlinie wielka demonstracja na rzecz zrównoważonego rolnictwa

21 stycznia 2019
Niemcy/W Berlinie wielka demonstracja na rzecz zrównoważonego rolnictwa

Kilkadziesiąt tysięcy ludzi demonstrowało w sobotę w Berlinie na rzecz zrównoważonego rolnictwa, domagając się zmian idących w kierunku poprawy ochrony środowiska i ochrony zwierząt. W stolicy Niemiec trwają właśnie międzynarodowe targi rolnicze Gruene Woche (Zielony Tydzień).

Do demonstracji wezwał sojusz rolników, obrońców zwierząt i obrońców środowiska. Do Bramy Brandenburskiej podjechało z trzech stron 170 traktorów. Obradującej w Berlinie konferencji ministrów rolnictwa uczestnicy demonstracji przekazali notę protestacyjną, w której podkreślono, że praca rolnika zasługuje na ochronę. Zażądano większych nakładów z funduszy UE na walkę ze zmianami klimatu oraz większego wsparcia małych gospodarstw i hodowli zwierząt w warunkach właściwych dla danego gatunku.

Agencja dpa zwraca uwagę, że konferencja ministrów rolnictwa opowiedziała się za intensyfikacją światowej współpracy w zakresie digitalizacji rolnictwa.

Demonstracja, w której - jak informują organizatorzy - wzięło udział ok. 35 tys. ludzi, odbyła się pod hasłem "Mamy dość przemysłu rolnego!". Wznoszono hasła z żądaniami zdrowej żywności i rolnictwa przyjaznego dla klimatu.

Szef partii Zielonych Robert Habeck wezwał podczas demonstracji, by odżywiać się świadomie. Trzeba odejść od podejścia: "Opychamy się kaloriami i wszystko nam jedno, jak powstały" - powiedział agencji dpa.

 

(PAP)


POWIĄZANE

W odpowiedzi na pismo KRIR w sprawie zaliczek na poczet płatności bezpośrednich,...

W terminie od dnia 15.01.2019 r. do dnia 25.06.2019 r. Agencja prowadzi nabór wn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę