Niemcy/W Berlinie wielka demonstracja na rzecz zrównoważonego rolnictwa

21 stycznia 2019
Niemcy/W Berlinie wielka demonstracja na rzecz zrównoważonego rolnictwa

Kilkadziesiąt tysięcy ludzi demonstrowało w sobotę w Berlinie na rzecz zrównoważonego rolnictwa, domagając się zmian idących w kierunku poprawy ochrony środowiska i ochrony zwierząt. W stolicy Niemiec trwają właśnie międzynarodowe targi rolnicze Gruene Woche (Zielony Tydzień).

Do demonstracji wezwał sojusz rolników, obrońców zwierząt i obrońców środowiska. Do Bramy Brandenburskiej podjechało z trzech stron 170 traktorów. Obradującej w Berlinie konferencji ministrów rolnictwa uczestnicy demonstracji przekazali notę protestacyjną, w której podkreślono, że praca rolnika zasługuje na ochronę. Zażądano większych nakładów z funduszy UE na walkę ze zmianami klimatu oraz większego wsparcia małych gospodarstw i hodowli zwierząt w warunkach właściwych dla danego gatunku.

Agencja dpa zwraca uwagę, że konferencja ministrów rolnictwa opowiedziała się za intensyfikacją światowej współpracy w zakresie digitalizacji rolnictwa.

Demonstracja, w której - jak informują organizatorzy - wzięło udział ok. 35 tys. ludzi, odbyła się pod hasłem "Mamy dość przemysłu rolnego!". Wznoszono hasła z żądaniami zdrowej żywności i rolnictwa przyjaznego dla klimatu.

Szef partii Zielonych Robert Habeck wezwał podczas demonstracji, by odżywiać się świadomie. Trzeba odejść od podejścia: "Opychamy się kaloriami i wszystko nam jedno, jak powstały" - powiedział agencji dpa.

 

(PAP)


POWIĄZANE

W Holandii i w Niemczech rośnie popyt na jaja spożywcze, co zaczyna wywierać cor...

W ślad za toczącą się korespondencją w sprawie zmiany zasad szacowania strat w r...

Dr Aleksandra Hadzik, Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, zaprasza...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę