EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900
aAGROTECH_bilboard

Nieporozumienia na linii PSL-AGROunia

20 grudnia 2022
Nieporozumienia na linii PSL-AGROunia

Lider AGROunii Michał Kołodziejczak, od dłuższego czasu rozpoczął "flirt" z PSL który tworzył byt polityczny- Koalicja Polska, w którym stara się skupiać środowiska centrowo-konserwatywne, czyli środek sceny politycznej. Obydwa ugrupowania polityczne stwierdziły, że może uda się im wspólnie pójść do wyborów, więc rozpoczęły współpracę w celu wypracowania właściwego modelu. Chodziło m.innymi o to, aby ogłoszenie wspołpracy nie szkodziło AGROunii, która twierdziła, że PSL jest wspołwinna wszystkim kryzysom na wsi w okresie współrządzenia, a PSL wielokrotnie odcinało się od awantur i ulicznych rozrób, twierdząc ustami swojego lidera Władysława Kosininiaka-Kamysza, że tylko dialogi przy stołach negocjcyjnych są właściwym miejscem do prezentowania stanowisk, rozwiązywania sporów i wypracowywania kompromisówo.

Ostatnio jednak zaczyna coś "zgrzytać" w wypracowaniu modelu współpracy PSL-AGROunia, tej dość egzotycznej koalicji  (oba ugrupowania zabiegją przecież o ten sam, wiejski elektorat), a znany z niechęci do starszej generacji polityków Kołodziejczak, oburzył się medialnymi wypowiedziami Marka Sawickiego-jednego z liderów PSL, m. innymi byłego i niejednokrotnego ministra rolnictwa.

Na tę okolicznośc, AGROunia wydała stosowne oświadczenie, którego pełną treść  prezentujemy poniżej:

 

OŚWIADCZENIE

Polityka, która jest cokolwiek warta musi być budowana w oparciu o zaufanie – ograniczone, ale jednak zaufanie i wzajemny szacunek. To dla AGROunii najważniejsza przesłanka do tworzenia politycznych sojuszy na przyszłość – i dla dobra Rzeczpospolitej.

AGROunia od zawsze rozmawia z politykami opozycji – nie ukrywamy tego. Chcemy poznać wszystkie punkty widzenia i dokładnie zrozumieć na kogo możemy liczyć w naszej walce politycznej. Ale uwaga: podstawa tych rozmów zawsze pozostanie taka sama i niezmienna: my jesteśmy od załatwiania spraw milionów Polaków.
Mówimy jasno i dobitnie. Rozpowszechnianie przez Mark Sawickiego (PSL) informacji o rozmowach na temat wspólnych list z AGROunią uważamy za niepoważne.

Marek Sawicki powiedział nieprawdę w programie „Tłit” wp.pl w rozmowie z Patrykiem
Michalskim: „Koalicja Polska gromadzi wokół siebie AGROunię.” To kłamstwo. AGROunia nie gromadzi się wokół Koalicji Polskiej.

Odbieramy to jako sianie zamętu w głowach Polaków, a deklaracja Marka Sawickiego z PSL o wspólnym starcie wyborach uważamy za pozbawione podstaw. Jesteśmy przekonani, że Marek Sawicki poprzez mówienie fałszywych sformułowań chce wprowadzić niepokój w strukturach AGROunii, która dziś NIE PROWADZI żadnych rozmów o wspólnym starcie z kimkolwiek.

Gdyby AGROunia prowadziłaby takie rozmowy nasi działacze dowiedzieliby się jako pierwsi.
Polskie Stronnictwo Ludowe musi zrozumieć, że oddało polską wieś i miasta poza wielkimi aglomeracjami Jarosławowi Kaczyńskiemu. Zostaliśmy zostawieni do zniszczenia – to była zdrada.

PSL musi wiedzieć, że dalsze atakowanie naszych działaczy w terenie to droga donikąd -
powtarzaliśmy to wiele razy.

Sformułowania powtarzane przez Marka Sawickiego wpisują się w narracje starej, zepsutej polityki, z którą należy skończyć. My wiemy, że naruszyliśmy masę interesów: PiS- owskich i PSL-owskich z ale drogi raz przez nas obranej powrotu nie ma.
Lider AGROunii
Michał Kołodziejczak

red. ppr.pl


POWIĄZANE

Od samego początku ppr.pl wspiera naszego czytelnika, Pana Grzegorza Jedamskiego...

Wniosek KRIR w sprawie ekoschematu obszary z roślinami miododajnymidar dla pszcz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę