Nigeria stawia na rozwój drobiarstwa

21 czerwca 2017
Nigeria stawia na rozwój drobiarstwa

Około dwa miliony osób (sic) mają znaleźć zatrudnienie w drobiarstwie w Nigerii w ciągu najbliższych pięciu lat. Takie ambitne plany ogłosiła specjalnie powołana dla wsparcia produkcji mięsa drobiowego i jaj agencja w nigeryjskiej prowincji Sokoto. Liczba ludności w Nigerii jest szacowana na około 190 mln, co oznacza, że przy produkcji drobiu i jaj pracowałby co setny obywatel.

Drobiarstwo w Nigerii rozwija się bardzo szybko i jest postrzegane przez miejscowe społeczeństwo jako dobry sposób na zbicie pokaźnego majątku. Te przekonania są dodatkowo wzmacniane przez rząd, który wspiera sektor drobiarski chcąc zapewnić obywatelom wystarczającą podaż możliwie taniego mięsa. Oprócz przychylności rząd nigeryjski oferuje także osobom, które zamierzają zostać hodowcami drobiu bardzo konkretne wsparcie, a w lokalnym Internecie można odszukać wiele poradników wspomagających przyszłych biznesmenów wiedzą drobiarską, administracyjną i ekonomiczną.

Nigeria jest szóstą najszybciej rozwijająca się gospodarką Afryki, z PKB rosnącym w pięcioprocentowym tempie rocznie. Sektor rolno-spożywczy odpowiada w tym kraju za około 30 procent dochodu narodowego, a drobiarstwo stanowi wartościowo około 10 procent nigeryjskiego rolnictwa. Produkcja kurcząt rzeźnych w Nigerii jest szacowana na 350 tys. ton rocznie. Przypomnijmy, że w Polsce, w 2016 roku wyprodukowano 1.850 tys. ton mięsa brojlerów kurzych.

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Bank Pocztowy przypomina swoim Klientom o podstawowych zasadach bezpiecznego ban...

Rośliny wysokobiałkowe stanowią interesujący segment upraw i zyskują popularność...

O czym należy pamiętać przeprowadzając podsiew użytków zielonych późnym latem? J...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę