Nowa fabryka opon OHT Yokohamy

19 sierpnia 2022
Nowa fabryka opon OHT Yokohamy

Yokohama Rubber rozpoczyna produkcję w nowym zakładzie Visakhapatnam w Indiach. Fabrykę zbudowano w celu zwiększenia mocy produkcyjnych Yokohama Off-Highway Tires (YOHT), spółki Yokohama Rubber Group, zajmującej się produkcją i sprzedażą opon terenowych (OHT). W trzech indyjskich fabrykach Grupy produkowame są główne marki opon YOHT: ALLIANCE, GALAXY i PRIMEX, przeznaczone do maszyn rolniczych, budowlanych, przemysłowych i leśnych.

Sprzedaż YOHT rozwija się szybciej niż cały rynek opon OHT. Aby zaspokoić rosnący popyt na swoje produkty, firma rozbudowała fabrykę Dahej w stanie Gujarat, a w trzecim kwartale 2020 r. rozpoczęła budowę zakładu Visakhapatnam. YOHT posiada jeszcze jedną fabrykę opon w Indiach – zakład Tirunelveli w Tamil Nadu.

Nowa fabryka Visakhapatnam miała pierwotnie rozpocząć działalność w pierwszym kwartale 2023 roku, jednak wciąż rosnący globalny popyt na opony terenowe wpłynął na przyśpieszenie uruchomienia produkcji. W początkowej fazie nowa fabryka będzie miała wydajność na poziomie 69 ton (waga gumy) dziennie. W drugim etapie planowanym na I kwartał 2024 r. dobowa moc zostanie zwiększona do 132 ton. Rozważana jest również dalsza rozbudowa.

Yokohama Rubber Group rozwija działalność OHT w oparciu o siłę wielomarkowego asortymentu, który obejmuje marki: YOKOHAMA, ALLIANCE, GALAXY, PRIMEX i AICHI. Grupa rozwija moce produkcyjne, wchodzi na nowe rynki i wzmacnia swoją globalną konkurencyjności na rynku opon OHT, aby zaspokoić rosnące potrzeby klientów.

***

Yokohama Rubber Co., Ltd. z siedzibą w Tokio, Japonia, została założona w 1917 roku. Obecnie firma zatrudnia około 25 tysięcy pracowników i sprzedaje opony w 120 krajach na całym świecie. Yokohama Rubber to światowy producent opon klasy premium, lider technologii i innowacji, który traktuje swój udział w sportach motorowych jako kluczowy czynnik rozwoju nowych technologii produkcji opon. Firma produkuje opony do samochodów osobowych, lekkich ciężarówek, samochodów dostawczych i autobusów, a także do zastosowań w górnictwie i budownictwie oraz opony sportowe. Jej najważniejszymi, globalnymi sub-markami są: ADVAN, iceGUARD, BluEarth i GEOLANDAR.

Yokohama CEE z siedzibą w Warszawie wspiera sieć sprzedaży opon Yokohama w Polsce i na Ukrainie, a także, Mołdawii i Bułgarii. Oferuje opony do samochodów osobowych i lekkich ciężarówek oraz opony sportowe. Yokohama CEE odpowiada również za dystrybucję opon osobowych marki Alliance, która należy do koncernu Yokohama Rubber.

Od ponad 100 lat firmie Yokohama Rubber niezmienne przyświeca filozofia: „Wzbogacać życie ludzi i przyczyniać się do ich szczęścia i lepszego samopoczucia, poświęcając całą swoją energię i wykorzystując zaawansowane technologie do tworzenia produktów, które będą ich wspierać w codziennym życiu”.

Więcej informacji: https://www.yokohama.eu/pl/, www.facebook.com/yokohamapolska, www.instagram.com/yokohamapolska, https://www.y-yokohama.com/global/.


POWIĄZANE

Tegoroczne zbiory kukurydzy na ziarno rozpoczęły się na początku października. W...

Polska Grupa Energetyczna PGE)Rozpoczynam dystrybucję węgl do klientów instytucj...

Jak na twitterze podał POLPIG, na małej nienieckiej giełdzie wieprzowiny, pomimo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę