aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Nowa opona rolnicza MICHELIN SprayBib CFO do opryskiwaczy samojezdnych

13 maja 2022
Nowa opona rolnicza MICHELIN SprayBib CFO do opryskiwaczy samojezdnych

Michelin wprowadza na rynek nową gamę opon niskociśnieniowych przeznaczonych do opryskiwaczy samojezdnych. MICHELIN SprayBib CFO oferuje wysoki poziom wydajności, chroni glebę przed nadmiernym ugniataniem i zapewnia komfort pracy kierowcy. Jednym z elementów gamy będzie zupełnie nowy na rynku rozmiar opony – VF 420/90 R 34 174D/170E.

 

Opona rolnicza MICHELIN SprayBib CFO (Cyclical Field Operation1) do opryskiwaczy samojezdnych została zaprojektowana do pracy w polu przy bardzo niskim ciśnieniu. W porównaniu do poprzedniej generacji – MICHELIN SprayBib – nowa gama oferuje rolnikom znaczące korzyści dzięki wprowadzonym udoskonaleniom w trzech kluczowych obszarach:

 

  1. Wydajność

Nośność opony MICHELIN SprayBib CFO została zwiększona do 14 proc.2 przy cyklicznych pracach polowych prowadzonych z prędkością do 30 km/h. Konstrukcja opony umożliwia zwiększenie obciążenia o maksymalnie 1,3 tony na oś w zależności od zastosowanego rozmiaru. Zoptymalizowana powierzchnia styku poprawia trakcję opony nawet o 20 procent3.

 

Dzięki zastosowaniu w niektórych rozmiarach indeksu prędkości E opona MICHELIN SprayBib CFO umożliwia szybszą jazdę z prędkością do 70 km/h. Dodatkowo nowa gama rolnicza charakteryzuje się dłuższą żywotnością dzięki szerokim i solidnym żebrom bieżnika, które w tym modelu są liczniejsze niż w przypadku standardowej wersji opony.

 

  1. Ochrona gleby

 

Dzięki zaawansowanej konstrukcji karkasu, która pozwala na połączenie standardów VF4 i CFO1, ciśnienie w oponie może być zredukowane do 0,7 bara podczas pracy cyklicznej, co przekłada się na mniejsze ugniatanie gleby. W przypadku mniejszych opryskiwaczy, ciśnienie robocze w oponie MICHELIN SprayBib CFO zaczyna się od 0,8 bara, podczas gdy pierwsza generacja MICHELIN SprayBib wymagała zastosowania minimum 1,8 bara, w zależności od rozmiaru opony.

 

 

  1. Komfort kierowcy

 

Dzięki możliwości pracy przy niskim ciśnieniu – do 0,7 bara niższym niż w poprzedniej generacji opony2 – oraz nowej konstrukcji karkasu VF4, poziom drgań odczuwanych przez kierowcę został zminimalizowany.

 

Zupełnie nowy rozmiar w gamie MICHELIN SprayBib

 

Aktualna opona VF 420/85 R 34 jest zwykle montowana w małych opryskiwaczach samojezdnych i bardzo szybko osiąga swoje granice nośności. Dzięki nowemu rozmiarowi VF 420/90 R34, który będzie dostępny w gamie MICHELIN SprayBib CFO, operatorzy w zależności od konkretnych potrzeb zyskają możliwość zwiększenia nośności pojazdu lub obniżenia ciśnienia w oponie z myślą o większej ochronie gleby. Rozmiar VF 420/90 R34 174D/170E będzie dostępny w sprzedaży od kwietnia 2022 roku.

 

- Producenci opryskiwaczy samojezdnych produkują modele ze zbiornikami o coraz większej pojemności sięgającej nawet 10 000 litrów oraz z belkami o szerokości roboczej przekraczającej nawet 50 m. W rezultacie opony zamontowane na takich pojazdach narażone są na duże obciążenia. Dodatkowo limity prędkości, które w zależności od lokalnych przepisów mogą wynosić ponad 50 km/h, stanowią wyzwanie dla montowanego ogumienia. Nowa gama opon MICHELIN SprayBib CFO pozwoli nam spełnić szybko zmieniające się oczekiwania użytkowników – powiedział Ludovic Labeaume, menedżer ds. kategorii produktów rolniczych Michelin.

 

Nowa gama opon MICHELIN SprayBib CFO będzie dostępna w 12 rozmiarach wprowadzanych na rynek stopniowo od marca do grudnia 2022 r. w zależności od rozmiaru i kraju.

 

***

 

Grupa Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Firma produkuje, sprzedaje i promuje produkty, usługi oraz serwisy w dziedzinie mobilności. Michelin posiada w swojej ofercie opony do samochodów osobowych, ciężarowych, sprzętu rolniczego i budowlanego, samolotów, motocykli i rowerów, a także przewodniki, mapy i usługi digitalowe.

Siedzibą Grupy Michelin jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma zatrudnia na całym świecie ponad 124 760 tys. osób i jest obecna w 177 krajach. Michelin ma 68 zakładów produkcyjnych, które w 2021 r. łącznie wyprodukowały około 173 mln opon. W Polsce Grupa Michelin ma fabrykę opon w Olsztynie oraz Dyrekcję Handlową w Warszawie.

https://www.michelin.pl/


 

1 Standard CFO (Cyclic Field Operation) pozwala w przypadku opony VF na zwiększenie obciążeń cyklicznych o 13,5% przy prędkości 30 km/h.

2 Porównanie z oponą bez CFO.

3 Porównanie opon MICHELIN SprayBib oraz MICHELIN SprayBib CFO w rozmiarze VF 380/90 R46 – badanie terenowe przeprowadzone w warunkach rzeczywistych w listopadzie 2021 r. we Francji. W porównaniu wykorzystano ten sam rozmiar opon zamontowanych na ciągniku, które były używane w taki sam sposób.

4 Standard VF (Very High Flexion) umożliwia pracę przy obciążeniu wyższym o 40 proc. w porównaniu do standardowej opony z tym samym ciśnieniem.

 

 

Biuro prasowe Grupy Michelin


POWIĄZANE

Kampania #PlantHealth4Life powraca! Europa jednoczy swoje wysiłki na rzecz zdrow...

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Święto zostało ustanowione przez Orga...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę