aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Nowe szerokości gąsienic dla dużych ciągników AXION TERRA TRAC firmy CLAAS

26 maja 2022
Nowe szerokości gąsienic dla dużych ciągników AXION TERRA TRAC firmy CLAAS

Dzięki dwóm nowym szerokościom gąsienic duże ciągniki AXION TERRA TRAC firmy CLAAS w przyszłości mogą być wykorzystywane w jeszcze bardziej wszechstronny i przyjazny dla gleby sposób.

 

Od momentu wprowadzenia AXION TERRA TRAC na rynek w 2019 roku te duże ciągniki półgąsienicowe z pełną amortyzacją cieszą się zainteresowaniem w gospodarstwach rolnych i firmach usługowych w całej Europie, a od 2022 roku również na wybranych rynkach na innych kontynentach. Dzięki doskonałej ochronie gleby, wyjątkowemu przyleganiu do podłoża ze 120-milimetrowym skokiem zawieszenia oraz najwyższemu komfortowi jazdy z prędkością maksymalną do 40 km/h, ciągniki oprócz prac wymagających dużej i średniej siły uciągu mogą być wykorzystane  większej liczby zadań:  rozsiewanie nawozów organicznych i mineralnych na polach uprawnych i użytkach zielonych, przeładunek zboża lub buraków cukrowych w łańcuchu transportowym, a nawet koszenie łąk.

 

Aby zapewnić jeszcze bardziej wszechstronne i chroniące glebę użytkowanie, poza gąsienicami o szerokości 635 mm i 735 mm dostępne są teraz dwa kolejne warianty. Dla bezproblemowej pracy w uprawach rzędowych, na przykład przy nawożeniu organicznym lub pracach z pielnikami, CLAAS oferuje teraz gąsienicę o szerokości 457 mm. Ponadto już od jesieni 2021 r. dostępne są gąsienice o szerokości 890 mm, z którymi ciągnik AXION TERRA TRAC również nie przekroczy szerokości zewnętrznej 3 m.  Gąsienice szczególnie dobrze nadają się do stosowania na gruntach ornych i użytkach zielonych, tworząc jedynie minimalne koleiny. Dzięki aktywnemu sterowaniu gąsienicami podczas wykonywania zakrętów nie dochodzi do zrywania wierzchniej warstwy gleby lub darni   podczas ostrego skręcania.

 

Zarówno wąskie taśmy o szerokości 457 mm, jak i standardowe gąsienice o szerokości 635 mm i 735 mm na wybranych rynkach, np. w Australii, mogą być teraz dostarczane także z 3-metrowym rozstawem gąsienic. Umożliwia to pracę w systemie Controlled Traffic Farming i jeszcze większą zwrotność.

 

Kolejną nowością jest możliwość wyposażenia AXION TERRA TRAC w układ regulacji ciśnienia w oponach CLAAS CTIC na przedniej osi. Pompowanie opon przednich odbywa się poprzez sprężarkę pneumatycznego układu hamulcowego.

 

 

 

CLAAS oferuje AXION TERRA TRAC w dwóch wariantach:

Model

Maks. moc silnika

Przekładnia

Dopuszczalna masa całkowita

AXION 930 TERRA TRAC

355 KM

Przekładnia bezstopniowa CMATIC,
40 km/h

22 000 t

AXION 960 TERRA TRAC

445 KM

Przekładnia bezstopniowa CMATIC,
40 km/h

22 000 t

 

 

***********

O firmie CLAAS

Założone w 1913 r. przedsiębiorstwo rodzinne CLAAS (www.claas.com) to jeden z czołowych na świecie producentów maszyn rolniczych. Firma z siedzibą w Harsewinkel w Niemczech, w Nadrenii Północnej-Westfalii, jest europejskim liderem na rynku kombajnów zbożowych. CLAAS zajmuje ważną pozycję na świecie także w dużym segmencie samobieżnych sieczkarni polowych. Na czołowej pozycji w dziedzinie agrotechniki CLAAS plasuje się również dzięki swoim ciągnikom, prasom rolniczym oraz maszynom do zbioru zielonek. Paleta produktów obejmuje ponadto najnowocześniejsze technologie informatyczne wykorzystywane w rolnictwie. Firma CLAAS zatrudnia ponad 11 400 pracowników na całym świecie, a w 2020 r. osiągnęła obroty rzędu 4 miliardów euro.

 

 

Biuro prasowe CLAAS Polska


POWIĄZANE

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Z niczym wyszli wczoraj ze spotkania z premierem Donaldem Tuskiem rolnicy. To je...

Wczoraj, odyło się wspólne posiedzienie  władz rolniczej i pracowniczej Solidarn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę