dnikukurydzy_210818

Nowe technologie i części silnikowe FP Diesel® na targach Agritechnica 2017

8 grudnia 2017
Nowe technologie i części silnikowe FP Diesel® na targach Agritechnica 2017

Warszawa, 7 grudnia 2017 - Federal-Mogul Motorparts zaprezentował nowe produkty marki FP Diesel na targach Agritechnica 2017 w Hanowerze. Na stoisku można było zobaczyć najnowsze części silnikowe o szerokim zastosowaniu w maszynach rolniczych wielu znanych marek.

Wśród nowych produktów znalazły się zestawy tłoków i tulei cylindrów, przeznaczone do wybranych silników John Deere PowerTech. Te popularne 4- i 6-cylindrowe jednostki można spotkać w wielu maszynach rolniczych i budowlanych marki John Deere. Zestawy FP Diesel składają się z tłoków, tulei, pierścieni, sworzni, pierścieni ustalających i uszczelniających – czyli wszystkiego co jest niezbędne do remontu silnika. Dodatkowo firma zaprezentowała nowe uszczelki głowicy ML7 do silników John Deere PowerTech 8.1L. ML7 to bardzo zaawansowane technologicznie uszczelki wielowarstwowe, które wyraźnie poprawiają proces spalania i uszczelnianie płynów.

Na stoisku zaprezentowano również nowe komponenty do silników Caterpillar® G3500 i Cummins® 6CT8.3. Łożysko korbowodu silnika G3500, które jest wykonane ze stopu aluminium i podatne na kawitację, zostało przeprojektowane z użyciem chronionego patentem, wysoko wytrzymałościowego materiału FP Diesel G-188, co podnosi trwałość części. FP Diesel zaprezentował również technologie wykorzystywane w kogeneracji, procesach CHP (CombinedHeat&Power), hartowania indukcyjnego tulei cylindrowych oraz produkty zapłonowe Champion® do zastosowań przemysłowych.

Rolnictwo to jedna z najważniejszych gałęzi europejskiej gospodarki. Jesteśmy zadowoleni z możliwości pokazania na Agritechnice naszych najnowszych osiągnięć technologicznych dla tego sektora" - mówi Frank Piojda, Off-HighwayandHeavy-Duty Director na region EMEA z Federal-Mogul Motorparts. „Rynek sprzętu rolniczego jest bardzo różnorodny, dlatego dostępność szerokiej gamy części zamiennych o jakości OE ma duże znaczenie dla naszych klientów”.

Część stoiska Federal-Mogul Motorparts była poświęcona nowym komponentom do bardzo popularnych silników Perkins®, między innymi serii 1000. Oferta części FPDiesel do silników Perkins obejmuje 120 referencji wysokiej jakości tłoków, pierścieni, tulei, łożysk i uszczelek. Wszystkie części są dostarczane w opakowaniu z funkcją SmartAuthentication™, która poświadcza oryginalność i najwyższą jakość produktu.

Należąca do Federal-Mogul Motorparts marka FP Diesel oferuje części zamienne o jakości OE do pojazdów ciężkich i maszyn roboczych, pracujących w rolnictwie, wielu gałęziach przemysłu oraz do maszyn w transporcie morskim. Wśród produktów FP Diesel znajdziemy łożyska, tłoki, tuleje, zestawy remontowe silnika oraz uszczelki głowicy.

Więcej informacji o produktach FP Diesel na stronie www.FMheavydutyparts.com.

 

O Federal-Mogul

Federal-Mogul LLCjest wiodącym na świecie dostawcą produktów i usług dla producentów i punktów serwisowych w odniesieniu do pojazdów osobowych, dostawczych i ciężarowych, jednostek pływających, sprzętu kolejowego i lotniczego, branży energetycznej oraz przemysłowej. Produkty i usługi firmy umożliwiają ograniczenie zużycia paliwa i emisji spalin oraz podnoszą poziom bezpieczeństwa.

 

Firma Federal-Mogul działa w oparciu o dwie niezależne jednostki biznesowe, których Dyrektorzy Generalni odpowiadają przed Radą Nadzorczą Federal-Mogul.

 

Federal-Mogul Motorparts zajmuje się sprzedażą i dystrybucją szerokiej gamy produktów ponad 20 uznanych na świecie marek dla odbiorców na światowym rynku części zamiennych oraz rynku nowych pojazdów. Produkty i marki dostępne na rynku wtórnym obejmują wycieraczki ANCO®; części jakości OE i płyny Beck/Arnley®; produkty zapłonowe BERU®*; żarówki, świece zapłonowe, wycieraczki i filtry Champion®; filtry Interfil®, części silnikowe AE®, Fel-Pro®, FP Diesel®, Goetze®, Glyco®, National®, Nüral®, Payen®, Sealed Power® i Speed-Pro®; części do układów kierowniczych i zawieszenia MOOG®; oraz części do układów hamulcowych Abex®, Ferodo®, Jurid® i Wagner®.

 

Grupa Powertrain firmy Federal-Mogul projektuje i produkuje elementy układów napędowych i układów bezpieczeństwa dla samochodów osobowych, pojazdów ciężkich oraz do innych zastosowań w transporcie i przemyśle.

 

Firma Federal-Mogul została założona w Detroit w 1899 roku, a jej siedziba główna znajduje się w Southfield w stanie Michigan. Firma zatrudnia około 53 000 osób w 24 krajach. Więcej informacji: www.FMMotorparts.com.

 

*BERU jest zastrzeżonym znakiem towarowym BorgWarner Ludwigsburg GmbH.Biuro prasowe Federal-Mogul Motorparts


POWIĄZANE

Od 15 października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przy...

Wiele musimy uczynić, żeby odbudować zaufanie do polskiej żywności - podkreślił ...

Chińscy eksporterzy wystawiający na największych targach świata są zaniepokojeni...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę