Nowe ubezpieczenie flot rolniczych w ofercie Concordii Polska

4 grudnia 2020
Nowe ubezpieczenie flot rolniczych w ofercie Concordii Polska

Concordia Polska Grupa Generali przygotowała nową formułę zbiorczego ubezpieczenia pojazdów rolniczych. Ochrona kilku samochodów i samobieżnych maszyn rolniczych w jednej polisie jest unikalnym rozwiązaniem. Jest korzystna dla prowadzących agrobiznes, bo umożliwia obniżenie ceny za ubezpieczenie i daje gwarancję, że warunki i składki za ubezpieczenie samochodów i maszyn nie ulegną zmianie w okresie obowiązywania zawartej umowy generalnej.

Flotę, w rozumieniu oferty Concordii, tworzy już 5 pojazdów objętych ochroną ubezpieczeniową. Muszą należeć do jednego właściciela, mogą to być np. samochód osobowy lub dostawczy, traktor z przyczepą czy kombajn.

- W przypadku polisy Agro Flota jedna oferta obejmuje pojazdy samochodowe, maszyny rolnicze oraz ich wyposażenie. Ubezpieczamy wszelkie maszyny wykorzystywane w uprawie lub hodowli. Zarówno samobieżne, jak ciągniki czy kombajny, jak i podwieszane i ciągnięte  – wyjaśnia Mariusz Gilicki, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Komunikacji w Concordii Polska Grupa Generali. - Dla rolnika włączenie do jednej polisy wielu pojazdów to istotna korzyść, bo otrzymuje zniżki w składce, a warunki i składki za ubezpieczenie jego samochodów i maszyn nie ulegną zmianie w okresie obowiązywania umowy generalnej. Ochrona w formie polisy flotowej to również dodatkowe zniżki, które przekładają się na niższy koszt ubezpieczenia pojazdów i maszyn rolnika.

Pojazdy i maszyny rolnicze objęte są ochroną zarówno w trakcie przechowywania ich w obrębie gospodarstwa, jak i podczas prowadzenia prac polowych czy przejazdu z pola do domu. Maszyny poza gospodarstwem są najbardziej narażone na najkosztowniejsze szkody, jak spalenie czy kradzież.

Pojazdów i maszyn jest u rolników coraz więcej

Tego typu polisa przeznaczona jest nie tylko dla rolników, ale dla szeroko rozumianego biznesu agro. Mogą to być także podmioty wytwarzające środki produkcji dla rolnictwa i przemysłu spożywczego. Z oferty mogą skorzystać również Ci, którzy zajmują się skupem surowców rolnych, ich przechowywaniem i transportem, hurtowym i detalicznym handlem żywnością, a także przemysłem spożywczym. W Polsce jest coraz więcej pojazdów i maszyn wykorzystywanych w takiej działalności. Od stycznia do końca października 2020 roku, według danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), zarejestrowano 8316 szt. nowych ciągników. To o 1226 szt. (17,3%) więcej w porównaniu z analogicznym okresem minionego roku (wówczas było to 7090 szt.).

- Nowa oferta Concordii odpowiada na potrzeby zmieniającej się pracy rolników. Mechanizacja ułatwia pracę na roli, a my staramy się ułatwiać ochronę floty, która jest w posiadaniu rolników. Stąd łączenie wielu pojazdów w jednej polisie, zamiast podpisywania kilku umów oddzielnie na każdy z nich. Co również jest ważne, takie rozwiązanie umożliwia uzyskanie pełnej ochrony w niższej ceniedodaje ekspert Concordii Polska.

 

infowire.pl


POWIĄZANE

Dlaczego powinniśmy zainteresować się globalnym Południem? ● Około 768 milionów ...

Ubezpieczyciele notują rekordową liczbę szkód spowodowanych zjawiskami pogodowym...

Aż 40 proc. Polaków deklaruje ograniczenie spożycia mięsa. Prawie połowa Europej...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę