Adama_poleposition_15.03_30.04

Nowoczesna i bezpieczna uprawa ziemniaka w województwie dolnośląskim

21 października 2020
Nowoczesna i bezpieczna uprawa ziemniaka w województwie dolnośląskim

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą we Wrocławiu zaprasza 6 listopada na webinarium „Nowoczesna i bezpieczna uprawa ziemniaka w województwie dolnośląskim”.

Celem operacji jest przeprowadzenie szkolenia, które szczegółowo przedstawi producentom Program dla Polskiego Ziemniaka Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Program ten ma gruntownie zrestrukturyzować branżę poprzez wyeliminowanie nieprawidłowości rynkowych i fitosanitarnych. Ma też wspierać producentów za pomocą promocji polskich produktów żywnościowych w ramach akcji Polska smakuje i Produkt Polski.

Polska jest jednym z największych producentów ziemniaka w Europie, jednak znaczna część ziemniaków dostępnych na rynku pochodzi z importu. Wynika to z niskiej jakości polskich ziemniaków, braku świadomości polskich producentów co do potrzeb współczesnego konsumenta oraz problemów fitosanitarnych.

W związku z dynamicznym dobowym wzrostem zakażeń COVID-19, kierując się poczuciem odpowiedzialności za uczestników szkolenia i wykładowców, a także w wyniku wprowadzonych obostrzeń, szkolenie odbędzie się 06.11.2020 r. o godz. 09.30 w formie on-line.

Zgłoszenie uczestnictwa jest dostępne pod linkiem: 

http://www.dodr.pl/II/4a/2/zgloszenie.php?nr=403&xm=11&powiat=411

Na wskazany w zgłoszeniu adres e-mail, zostanie przesłany link do szkolenia wraz z instrukcją.

Informacji udziela:
Marcin Hołtra, kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Górze,
tel. 65 543 24 41, e-mail: marcin.holtra@dodr.pl

Operacja realizowana przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą we Wrocławiu. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dotyczy Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i obszarach wiejskich (SIR) dla województwa dolnośląskiego.

 

 

 

 

dodr.pl


POWIĄZANE

Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i ob...

Reprezentanci z Krajowej Rady Izb Rolniczych, Węgierskiej Izby Rolniczej, Słowac...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę