aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Nowości Cynkometu na targach w Szepietowie

5 lipca 2024

Przyczepa do przewozu bel o ładowności 19 ton miała swoją premierę podczas XXX Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie 2024. Cynkomet zaprezentował też m.in. zmodernizowany rozsiewacz „Wapniak” i nowocześnie wyposażony ośmiotonowy rozrzutnik.

Wystawa w Szepietowie to największa impreza rolnicza na Podlasiu. Na terenie wystawienniczym – prócz najpiękniejszych okazów bydła - można było obejrzeć najnowsze maszyny rolnicze, wyposażenie budynków gospodarczych i skorzystać z profesjonalnego doradztwa ekspertów.

Cynkomet, producent maszyn rolniczych z Czarnej Białostockiej zaprezentował na targach swoje najnowsze maszyny i rozwiązania technologiczne.

- W Szepietowie pokazaliśmy po raz pierwszy przyczepę do przewozu bel T-608/3 SL o ładowności ponad 19 ton – mówi Piotr Sadowski, specjalista ds. sprzedaży Cynkometu. - Na tle konkurencji wyróżnia się ona imponującymi gabarytami, co pozwala na załadowanie jednorazowo 40 bel siana lub 44 kostek słomy. Do tego może być wyposażona w dwustronnie opuszczane ściany hydrauliczne.

Firma zaprezentowała też swoje reprezentatywne maszyny, które zyskały nowe funkcjonalności - rozrzutnik o ładowności 8 ton N-221/3-4 Cs Line, wyposażony w nowy adapter dwubębnowy pionowy, a także znany na rynku rozsiewacz do wapna RWN 8000, tzw. „Wapniak”. Ta ostatnia maszyna zyskała nowy panel sterujący, umożliwiający operatorowi ciągnika kontrolę wagi ładunku, sterowanie hydrauliką, ustawieniem dawki na hektar, oświetleniem roboczym oraz kamerami.

- Rolnicy szukają maszyn o najlepszym stosunku jakości do ceny, wykonanych z dobrych podzespołów, które pomimo wielu lat użytkowania będą działać sprawnie i takie właśnie maszyny im pokazaliśmy – podkreśla Piotr Sadowski. –- Jesteśmy zadowoleni z udziału w targach, nasza oferta wzbudziła zainteresowanie wielu zwiedzających, a jedną z najczęściej oglądanych maszyn był rozsiewacz do wapna i nawozów RWN 8000. Zmodernizowana maszyna spełnia wymagania programów UE, które kładą duży nacisk na nowoczesne zarządzanie m.in. poprzez cyfryzację w gospodarstwie.

Targi stały się też okazją do zaprezentowania oferty promocyjnej przyczepy dwuosiowej o ładowności 14 ton T-149/1. Szczegóły dostępne są na profilu FB firmy i u jej autoryzowanych dealerów.    

 

Nadzieja na wzrosty

Jak ocenia Tomasz Awłasewicz, dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego Technologii Rolniczych Cynkometu – rolę udziału w targach branżowych trudno przecenić: 

- Wystawianie się na regionalnych targach pozwala na bezpośrednie dotarcie do lokalnych klientów, zwiększając świadomość marki wśród rolników z danego regionu. Jest to doskonała okazja do prezentacji najnowszych produktów i technologii, co może prowadzić do zwiększenia sprzedaży i nawiązania wartościowych relacji biznesowych. Ponadto, uczestnictwo w takich wydarzeniach umożliwia zebranie cennych opinii od użytkowników oraz obserwację trendów i innowacji w branży rolniczej.

Wymiernym efektem wystawiania maszyn na targach są zamówienia. Jeszcze podczas targów jedna z maszyn Cynkometu znalazła nabywcę, a kilka kolejnych zamówień wpłynęło bezpośrednio po zakończeniu imprezy.

- Liczymy na to, że pozyskamy jeszcze co najmniej kilkanaście zamówień, będących bezpośrednim rezultatem rozmów z dealerami w czasie ekspozycji targowej – mówi Tomasz Awłasewicz i dodaje:

- Sytuacja nie tylko w branży maszyn rolniczych, ale w całym sektorze przemysłowym nadal jest trudna, jednak zainteresowanie naszymi maszynami i dość duża ilość zapytań, powoli przekładają się na zwiększenie ilości zamówień i sprzedaży. Na pewno do zwiększenia ruchu na rynku przyczyniłyby się nowe transze dopłat i dofinansowań w branży rolniczej na zakupy maszyn. Ostatnie dwa miesiące napawają jednak nadzieją - dają zauważalny wzrost w ilości zamówień i sprzedaży. Mamy nadzieję, że ten trend się utrzyma i zaowocuje sukcesywnym wzrostem zamówień w następnym okresie.

oprac, e-mk,ppr.pl


POWIĄZANE

Firma Osadkowski jest znana przede wszystkim ze swojej logistyki, a w ostatnim c...

W połowie lipca ceny paliw na stacjach spadają, dzięki temu mniej płacimy za wak...

Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki Ogromn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę