CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Nowy przewodniczący grupy roboczej „Jakość” o znaczeniu marketingu i wyróżnianiu produktów

12 lipca 2016
Nowy przewodniczący grupy roboczej „Jakość” o znaczeniu marketingu i wyróżnianiu produktów

Nowy przewodniczący grupy roboczej „Jakość” Copa i Cogeca twierdzi, że marketing i wyróżnianie produktów ze względu na ich jakość zyska na strategicznym znaczeniu w przyszłości.

 Przemawiając po wyborach, które miały miejsce 7 lipca w Brukseli, pan Jochum powiedział „Wobec coraz ostrzejszej konkurencji, wyodrębnianie produktów na rynku ze względu na ich jakość zyska na znaczeniu strategicznym w przyszłości. Będzie to moim priorytetem w czasie mojej dwuletniej kadencji. Moim zdaniem WPR odegra tu istotną rolę i pomoże rolnikom osiągnąć ten cel”.

„Również ze względu na dalszą liberalizację handlu bardzo ważne będzie eksponowanie jakości naszych produktów i podnoszenie świadomości na temat wysokich norm jakości, których przestrzegamy. Unijny system oznaczeń geograficznych ma za zadanie ochronę naszych produktów przed podróbkami i podkreślenie różnorodności naszych tradycji i regionów. Jest on bardzo ważny. Nowa polityka promocji UE, która weszła w życie w grudniu ubiegłego roku, jest również kluczowym narzędziem umożliwiającym ich promocję. Komisja ocenia właśnie wnioski złożone w ramach nowego systemu promocji. Upraszcza również systemy jakości UE, by były one skuteczniejsze. Kolejnym z moich priorytetów będzie zaangażowanie się w ten proces i upewnienie się, że stosowanie nowych zasad nie będzie skomplikowane. Jestem przekonany, że powiązanie prywatnych i publicznych systemów jakości pozwoli nam na zwiększenie naszej konkurencyjności”.

Zwrócił uwagę, że nowa wewnętrzna ankieta Copa i Cogeca ukazała strategiczny wymiar systemów certyfikacji jakości, które pozwalają na wyodrębnienie naszych produktów na coraz bardziej konkurencyjnym rynku. „Ankieta przeprowadzona wśród naszych organizacji członkowskich wskazała na fakt, że wzrasta liczba prywatnych systemów zapewniania jakości i że są one niezbędnym narzędziem rynkowym pozwalającym na wyróżnienie naszych produktów na rynku. Na bardzo konkurencyjnych rynkach, gdzie sprzedawane są podobne produkty, wyodrębnienie naszych produktów rolnych i środków spożywczych poprzez uwidocznienie ich jakości jest kluczem do sukcesu”, dodał.

Podsumowując, powiedział „Zapewnianie jakości produktów rolnych jest priorytetem rolników i spółdzielni rolniczych w UE. Wspólna polityka rolna ma tu ważną rolę do odegrania”.

Christian Jochum jest agronomem i od wielu lat zajmuje się jakością żywności i zapewnianiem jakości w rolnictwie w Austriackich Izbach Rolniczych. W jego pracy będzie go wspierać dwóch wiceprzewodniczących - Giulio Benvenuti z Zrzeszenia Włoskich Spółdzielni Rolniczych i Claire Martin z Coop de France.

Copa - Cogeca


POWIĄZANE

Po siedmiu latach negocjacji, w czwartek wchodzi w życie unijno-kanadyjska umowa...

Zamierzam podjąć rozmowy z resortem sprawiedliwości w sprawie przepisów wyłączaj...

Polska nie akceptuje propozycji Komisji Europejskiej dot. połowów na Bałtyku w 2...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę