aaa_TSW_2023
CTR_2023

NSZZ RI „Solidarność” członkiem Cogeca

5 października 2023
NSZZ RI „Solidarność” członkiem Cogeca

 W dniu 5 października br. w Brukseli podczas posiedzenia Prezydium Cogeca (Głównego Komitetu Spółdzielczości Rolniczej) rozpatrywany był wniosek o przyjęcie NSZZ RI „Solidarność” do Cogeca. Wniosek został złożony przez Przewodniczącego NSZZ RI „Solidarność” Tomasza Obszańskiego w dniu 21 czerwca br. na ręce Sekretarza Generalnego Copa Cogeca Pekki Pesonena. Po prezentacji i uzasadnieniu wniosku przez przedstawicieli Związku – Przewodniczącego Tomasza Obszańskiego i członka Rady Krajowej Jerzego Chróścikowskiego, członkowie Prezudium Cogeca podjęli w głosowaniu decyzję o przyjęciu NSZZ RI „Solidarność” do Cogeca. 

Obszański_Chróścikowski

Główny Komitet Spółdzielczości Rolniczej (Cogeca) reprezentuje interesy europejskich spółdzielni rolno-spożywczych, leśnych oraz rybołówstwa i jest to najsilniejsza tego typu organizacja w Unii Europejskiej. Obejmuje obecnie 35 pełnoprawnych organizacji członkowskich, czterech członków stowarzyszonych oraz 36 organizacji partnerskich i reprezentuje interesy 22 tysięcy europejskich spółdzielni rolniczych. NSZZ RI „Solidarność” jest kolejnym pełnoprawnym członkiem Cogeca i trzecią obecnie, po Krajowej Radzie Izb Rolniczych i Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych,  polską organizacją członkowską tej struktury.

Obszański Tomasz NSZZ RI SOLIDARNOŚĆ

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli Naszą kandydaturę a Naszym polskim i europejskim partnerom z Cogeca dziękujemy za zaufanie oraz udzielone poparcieGrzegorz Cymiński, Dyrektor Biura Rady Krajowej NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność".

oprac, e-red. ppr.pl na podst. źródło i foto: NSZZ RI SOLIDARNOŚĆ


POWIĄZANE

Gigantyczne zainteresowanie opinii publicznej, społeczeństwa i mediów towarzyszy...

Komisja Europejska zaproponowała nowe przepisy mające na celu poprawę dobrostanu...

Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” Tomasz Obszanski oraz Prezes Fundacj Wspier...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę