aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

NSZZ RI "Solidarność" ogłasza strajk generalny

1 lutego 2024
NSZZ RI "Solidarność" ogłasza strajk generalny

Wczoraj, na nocnym posiedzeniu prezydium NSZZ RI "Solidarność" podjął decyzję o ogólnopolskiej akcji protestatcyjnej. Poniżej pełna treść komunikatu związku.

"Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”, na posiedzeniu Rady Krajowej związku w dniu 31 stycznia 2024 roku, jednogłośnie podjętą Uchwałą, ogłasza 30 dniowy strajk generalny rolników na terenie całego kraju, który rozpocznie się blokadą wszystkich przejść granicznych Polski z Ukrainą wraz z blokadami dróg i autostrad we wszystkich województwach z dniem 9 lutego 2024 roku o godzinie 10.00

Nasza cierpliwość się wyczerpała. Polscy rolnicy nie mają już, gdzie się cofnąć.

Stanowisko Brukseli z ostatniego dnia stycznia 2024 roku jest dla całej naszej społeczności rolniczej nie do przyjęcia. Dodatkowo, bierność władz Polski i deklaracje współpracy z Komisją Europejską oraz zapowiedzi respektowania wszystkich decyzji Komisji Europejskiej w sprawie importu płodów rolnych i artykułów spożywczych z Ukrainy nie pozostawia nam innego wyboru jak ogłosić strajk generalny.

Nie ma zgody na wdrażanie „Europejskiego Zielonego Ładu”, unijnej strategii „od pola do stołu” i Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej w proponowanym kształcie.

Rząd Polski, musi mieć jasny plan dla produkcji rolnej, opłacalności produkcji, odbudowy polskiego przetwórstwa i polskiego handlu.

O to będziemy walczyć aż do skutku. Polskie, rodzinne gospodarstwa rolne są podstawą bezpieczeństwa żywnościowego kraju.

Zdrowa polska żywność, którą produkuje polski rolnik to podstawa do wyżywienia i zdrowia obywateli RP.

Rada Krajowa NSZZ RI „Solidarność” apeluje o SOLIDARNOŚĆ całej społeczności rolniczej. 

Wzywamy naszych członków do wspólnego działania i wyrażenia naszego sprzeciwu wobec obecnej sytuacji. Związek NSZZ RI „Solidarność” apeluje o jedność oraz podjęcie konstruktywnych działań dla dobra całej społeczności rolniczej.

W związku z zapowiedzianymi protestami rolniczymi, NSZZ RI „Solidarność” informuje o czasowych blokadach dróg na terenie całego kraju od 9 lutego do 10 marca 2024 roku. Prosimy obywateli naszego kraju o wyrozumiałość i świadomość sytuacji w jakiej wszyscy się znaleźliśmy.

Walczymy o nasze wspólne dobro, jakim jest uchronienie przed upadkiem i bankructwem polskich rodzinnych, niejednokrotnie wielopokoleniowych gospodarstw rolnych.

 W ramach możliwości, prosimy o unikanie podróży w każdorazowo wymienionych obszarach.

NSZZ RI „Solidarność” apeluje o pokojową formę wyrażania niezadowolenia i współpracę ze związkowymi koordynatorami strajku jak i odpowiednimi służbami."

oprac, e-mk ppr.pl


POWIĄZANE

Przypominjący medium społecznościowe „X” (dawny Twitter) Sejm „X” (zbieżność naz...

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Z niczym wyszli wczoraj ze spotkania z premierem Donaldem Tuskiem rolnicy. To je...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę