aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

NSZZ RI Solidrność zaostrza protest na granicy z Ukrainąą

13 lutego 2024
NSZZ RI Solidrność zaostrza protest na granicy z Ukrainąą

Rośnie niezadowolenie i frustrarcja rolników, które wynikają przede wszystkim wobec otwartych granic z Ukrainą oraz bierności rządu w tym zakresie. " ... resort rolnictwa zajmuje się zaszłościami i jałowymi dyskusjami, które udają dialog. Nie widzimy żadnych konstruktywnych decyzji, żadnych projektów ustaw które rozwiązały by problem nierównej walki konkurencyjnej z napływającymi zza wschodniej granicy artykułami rolno-spożywczymi. Nasze działanie muszą być bardziej radykalne. Nie ma zgody na dalsze niszczenie polskiego rolnika, polskiej produkcji rolno-spożywczej. Całkowicie zblokować granicę z Ukrainą!. Taką decyzję podjęło prezydium naszego związku"- powiedział Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ RI "Solidarność".Poniżej pełna treść najnowszego komunikatu związku

 

Komunikat NSZZ RI Solidarność z dnia 12 lutego 2024 roku.

 NSZZ RI Solidarność w dniu 09 lutego 2024 roku ogłosił 30 dniowy strajk generalny rolników, który spotkał się z niespotykanym poparciem całej społeczności rolniczej i społeczeństwa.

Wiemy, że to dopiero początek długiej drogi do zwycięstwa. Dlatego też, niniejszym komunikatem pragniemy podziękować za udział i poparcie naszych wspólnych postulatów.

 W oparciu o zebrane materiały i dane z terenu, diagnoza nasza jest jednoznaczna. 

Problemem opłacalności produkcji rolnej, przetwórczej i pozostałych branż w naszym kraju jest niekontrolowany napływ towarów z Ukrainy, które są wwożone wobec otwarcia granicy UE z tym krajem.

 W związku z tym na dzień 20 lutego, w ramach 30 dniowego strajku generalnego rolników ogłaszamy, że wszystkie działania protestacyjne, będą skoncentrowane na całkowitej blokadzie wszystkich przejść granicznych Polski z Ukrainą i protestów w terenie.

Będą blokowane nie tylko przejścia graniczne, ale i również węzły komunikacyjne i drogi dojazdowe do przeładunkowych stacji kolejowych oraz portów morskich.

Jednocześnie występujemy z apelem do całego społeczeństwa RP o wsparcie protestujących rolników związku NSZZ RI Solidarność, bo nasze działania mają tylko jeden cel:

ZAPEWNIĆ BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCIOWE KRAJU, POPRZEZ DOSTARCZANIE SPOŁECZEŃSTWU ZDROWEJ I NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI POLSKIEJ ŻYWNOŚCI.

 

 


oprac, e-mk,ppr.pl


POWIĄZANE

Pelniąacy obowiązki ministra polityki rolnej i żywności Ukrainy Taras Wysocki po...

Jako podało ministerstwo polityki agrarnej Ukrainy, producenci rolni aktywnie an...

15 maja Zarząd Morskiego Portu Gdańsk oficjalnie poinformował o odwołaniu przeta...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę