aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

NSZZ RI Solidrność zaostrza protest na granicy z Ukrainąą

13 lutego 2024
NSZZ RI Solidrność zaostrza protest na granicy z Ukrainąą

Rośnie niezadowolenie i frustrarcja rolników, które wynikają przede wszystkim wobec otwartych granic z Ukrainą oraz bierności rządu w tym zakresie. " ... resort rolnictwa zajmuje się zaszłościami i jałowymi dyskusjami, które udają dialog. Nie widzimy żadnych konstruktywnych decyzji, żadnych projektów ustaw które rozwiązały by problem nierównej walki konkurencyjnej z napływającymi zza wschodniej granicy artykułami rolno-spożywczymi. Nasze działanie muszą być bardziej radykalne. Nie ma zgody na dalsze niszczenie polskiego rolnika, polskiej produkcji rolno-spożywczej. Całkowicie zblokować granicę z Ukrainą!. Taką decyzję podjęło prezydium naszego związku"- powiedział Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ RI "Solidarność".Poniżej pełna treść najnowszego komunikatu związku

 

Komunikat NSZZ RI Solidarność z dnia 12 lutego 2024 roku.

 NSZZ RI Solidarność w dniu 09 lutego 2024 roku ogłosił 30 dniowy strajk generalny rolników, który spotkał się z niespotykanym poparciem całej społeczności rolniczej i społeczeństwa.

Wiemy, że to dopiero początek długiej drogi do zwycięstwa. Dlatego też, niniejszym komunikatem pragniemy podziękować za udział i poparcie naszych wspólnych postulatów.

 W oparciu o zebrane materiały i dane z terenu, diagnoza nasza jest jednoznaczna. 

Problemem opłacalności produkcji rolnej, przetwórczej i pozostałych branż w naszym kraju jest niekontrolowany napływ towarów z Ukrainy, które są wwożone wobec otwarcia granicy UE z tym krajem.

 W związku z tym na dzień 20 lutego, w ramach 30 dniowego strajku generalnego rolników ogłaszamy, że wszystkie działania protestacyjne, będą skoncentrowane na całkowitej blokadzie wszystkich przejść granicznych Polski z Ukrainą i protestów w terenie.

Będą blokowane nie tylko przejścia graniczne, ale i również węzły komunikacyjne i drogi dojazdowe do przeładunkowych stacji kolejowych oraz portów morskich.

Jednocześnie występujemy z apelem do całego społeczeństwa RP o wsparcie protestujących rolników związku NSZZ RI Solidarność, bo nasze działania mają tylko jeden cel:

ZAPEWNIĆ BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCIOWE KRAJU, POPRZEZ DOSTARCZANIE SPOŁECZEŃSTWU ZDROWEJ I NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI POLSKIEJ ŻYWNOŚCI.

 

 


oprac, e-mk,ppr.pl


POWIĄZANE

W odpowiedzi na pismo Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych w sprawie zwrotu poda...

Do sądów w I kw. br. trafiło 21 tys. pozwów rozwodowych. Wzrost rdr. wynosi blis...

Przedstawiciele branży mleczarskiej będą mogli zaprezentować swoje produkty na t...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę