O kombajnie ze słomy, który skradł serca wszystkich!

4 listopada 2020
O kombajnie ze słomy, który skradł serca wszystkich!

Żniwa już za nami, za chwilę dobiegną końca ostatnie tegoroczne zbiory. Zimą będziemy się przygotowywać do kolejnego sezonu. Wspomnijmy jeszcze raz piękne lato i sierpniowy konkurs, który pokazał ogromną kreatywność mieszkańców polskiej wsi.

 

Rok 2020 nie jest łatwy dla nas wszystkich, a w szczególności dla rolników. W nowej rzeczywistości z jaką zetknął się nasz kraj, żniwa po prostu musiały się odbyć. Nie mogła ich zatrzymać żadna epidemia. Strach rolników przed suszą stulecia okazał się mieć wielkie oczy. Plony były zaskakująco dobre, co pomogło poprawić nastroje w polskim rolnictwie.

 

Kramp – największy dostawca części zamiennych i akcesoriów dla rolnictwa w Europie postanowił w inny niż dotychczas, unikalny sposób podziękować rolnikom i mieszkańcom wsi za ich tegoroczny trud pracy. Po raz pierwszy, w sierpniu 2020 firma Kramp zorganizowała Konkurs dożynkowy ,,Wieś jak malowana’’ o zasięgu ogólnopolskim. Informacje o inicjatywie rolnicy mogli znaleźć w sieci,m.in. w social mediach i na kanałach influencerów z branży, a także w 170 sklepach Grene, których właścicielem jest firma Kramp.

 

Zadanie konkursowe polegało na przystrojeniu miejscowości, ulicy lub domu dożynkowymi kreacjami. Uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością. Do konkursu spłynęło ponad 250 zgłoszeń ze zdjęciami wspaniałych dożynkowych dekoracji. Wybór zwycięzcy był bardzo trudny, jednak za główne kryterium obrano kreatywność.

 

  • I miejsce zdobył zespół Pani Marleny z Woli Miłkowskiej, w powiecie sieradzkim, dzięki któremu miejscowość otrzymała główną nagrodę – duży Plan Zabaw dla dzieci

  • II miejsce zajął zespół Pani Jolanty z Sołectwa Fryczkowo, który wywalczył dla swojej okolicy mały Plac Zabaw

  • III miejsce i bony do sklepu Grene przyznano zespołowi z miejscowości Kokoszki za ujmującą dekorację kokoszek ze słomy

Wraz z końcem września, dokładnie 28.09.2020 Wola Miłkowska razem z firmą Kramp świętowała uroczyste przekazanie placu zabaw. Gościnnie uczestniczyli w nim Ania i Grzesiek Bardowscy z programu ,,Rolnik szuka żony’’. Mieszkańcy Woli Miłkowskiej zaskoczyli organizatorów konkursu niezwykle ciepłym przyjęciem. Gościnność na zawsze pozostanie kwintesencją polskiej wsi.

 

Film z uroczystego otwarcia placu zabaw w Woli Miłkowskiej jest dostępny tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=1ciSUFzTAbA&feature=youtu.be

 

Biuro prasowe KRAMP


POWIĄZANE

Zmiana dyrektywy w sprawie zrównoważonego stosowania środków ochrony roślin(SU -...

22 czerwca 2022r. Komisja Europejska przyjęła pionierskie wnioski mające na celu...

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się spotkanie konsultacyjne wicep...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę