CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

O konopiach siewnych i medycznych na IV Dniach Konopi w Kurozwękach

7 września 2016
O konopiach siewnych i medycznych na IV Dniach Konopi w Kurozwękach
Biuro Prasowe Dobre Konopie

9 września w Kurozwękach pod Kielcami rusza IV edycja „Dni Konopi”. Jednym z głównych tematów tego wydarzenia obok konopi medycznych będzie także rosnący w Polsce rynek przetwórstwa i uprawy konopi siewnych.

Kiedy zaczynałam 12 lat temu, nikt już w Polsce praktycznie nie pamiętał, jak uprawia się konopie siewne. Umawiałam się z rolnikami na spotkania w ośrodkach doradztwa rolniczego w całej Polsce i opowiadałam o tej niesamowitej roślinie. Dzień w dzień to samo: że konopie siewne to nie narkotyk, że można z nich zrobić tysiące produktów. I że rolnicy mogą dostać dopłaty za uprawę tej rośliny. Było ciężko, ale w końcu „zaskoczyło” - wspomina Ewa Gryt, właścicielka Dobre Konopie, marki należącej do jej spółki General Hemp Marketing.

Podczas „Dni Konopi”, które w tym roku odbędą się w Kurozwękach pod Kielcami w dniach 9-11 września będzie opowiadała o tym, jak przez lata walczyła ze stereotypami, prawem i urzędnikami, próbując zmienić świadomość Polaków i organów rządzących na temat tej rośliny. Dzisiejsza popularność konopi w Polsce jest m.in. zasługą jej aktywnych działań sprzed kilkunastu lat.

Dziś mogę powiedzieć, że w dużym stopniu mój cel został osiągnięty. Przeprowadzone ostatnio przez nas badania ankietowe potwierdzają, że więcej Polaków kojarzy konopie ze zdrowiem, niż z odurzaniem – mówi Ewa Gryt.

Pasjonatka konopi wystąpi w Kurozwękach wśród prelegentów z całego świata, takich jak Joel Stanley, Ma`ayan Naomi Weisberg, prof. Jerzy Vetulani, dr Marek Bachański, Matt Storey, czy Inbal Sikorin, żeby opowiedzieć o perspektywach i przeszkodach rozwoju przemysłu konopnego w Polsce.

Na Dniach Konopi spotkają się także działacze polskiego (i nie tylko) rynku konopnego: przedsiębiorcy, rolnicy, lekarze, naukowcy, prawnicy, entuzjaści zdrowego stylu życia, a także pasjonaci i wielbiciele konopi. Będą oni przez trzy dni kształcić się i wymieniać doświadczeniami. Nie zabraknie atrakcji, takich jak legendarny już labirynt z konopi oraz stoiska z konopnymi wyrobami z całej Polski.

Ewa Gryt to kobieta z pasją i jedna z pionierek biznesu konopnego w Polsce. Tematyką konopi włóknistych zajmuje się od dwunastu lat, prowadzi m.in. badania nad różnorodnością ich zastosowań. Założyła też pierwszy w Polsce sklep i hurtownię internetową www.dobrekonopie.pl z artykułami wytworzonymi z konopi siewnych.

Biuro Prasowe Dobre Konopie


POWIĄZANE

Komisja Europejska przeznaczy 9,3 mln euro z budżetu Wspólnej Polityki Rolnej dl...

Naszym celem jest propagowanie idei "5 porcji" związanej z rolą owoców, warzyw i...

Przedstawiciele polskiego rządu zadeklarowali, że są gotowi wstrzymać wycinkę Pu...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę