O konopiach siewnych i medycznych na IV Dniach Konopi w Kurozwękach

7 września 2016
O konopiach siewnych i medycznych na IV Dniach Konopi w Kurozwękach
Biuro Prasowe Dobre Konopie

9 września w Kurozwękach pod Kielcami rusza IV edycja „Dni Konopi”. Jednym z głównych tematów tego wydarzenia obok konopi medycznych będzie także rosnący w Polsce rynek przetwórstwa i uprawy konopi siewnych.

Kiedy zaczynałam 12 lat temu, nikt już w Polsce praktycznie nie pamiętał, jak uprawia się konopie siewne. Umawiałam się z rolnikami na spotkania w ośrodkach doradztwa rolniczego w całej Polsce i opowiadałam o tej niesamowitej roślinie. Dzień w dzień to samo: że konopie siewne to nie narkotyk, że można z nich zrobić tysiące produktów. I że rolnicy mogą dostać dopłaty za uprawę tej rośliny. Było ciężko, ale w końcu „zaskoczyło” - wspomina Ewa Gryt, właścicielka Dobre Konopie, marki należącej do jej spółki General Hemp Marketing.

Podczas „Dni Konopi”, które w tym roku odbędą się w Kurozwękach pod Kielcami w dniach 9-11 września będzie opowiadała o tym, jak przez lata walczyła ze stereotypami, prawem i urzędnikami, próbując zmienić świadomość Polaków i organów rządzących na temat tej rośliny. Dzisiejsza popularność konopi w Polsce jest m.in. zasługą jej aktywnych działań sprzed kilkunastu lat.

Dziś mogę powiedzieć, że w dużym stopniu mój cel został osiągnięty. Przeprowadzone ostatnio przez nas badania ankietowe potwierdzają, że więcej Polaków kojarzy konopie ze zdrowiem, niż z odurzaniem – mówi Ewa Gryt.

Pasjonatka konopi wystąpi w Kurozwękach wśród prelegentów z całego świata, takich jak Joel Stanley, Ma`ayan Naomi Weisberg, prof. Jerzy Vetulani, dr Marek Bachański, Matt Storey, czy Inbal Sikorin, żeby opowiedzieć o perspektywach i przeszkodach rozwoju przemysłu konopnego w Polsce.

Na Dniach Konopi spotkają się także działacze polskiego (i nie tylko) rynku konopnego: przedsiębiorcy, rolnicy, lekarze, naukowcy, prawnicy, entuzjaści zdrowego stylu życia, a także pasjonaci i wielbiciele konopi. Będą oni przez trzy dni kształcić się i wymieniać doświadczeniami. Nie zabraknie atrakcji, takich jak legendarny już labirynt z konopi oraz stoiska z konopnymi wyrobami z całej Polski.

Ewa Gryt to kobieta z pasją i jedna z pionierek biznesu konopnego w Polsce. Tematyką konopi włóknistych zajmuje się od dwunastu lat, prowadzi m.in. badania nad różnorodnością ich zastosowań. Założyła też pierwszy w Polsce sklep i hurtownię internetową www.dobrekonopie.pl z artykułami wytworzonymi z konopi siewnych.

Biuro Prasowe Dobre Konopie


POWIĄZANE

Od dwóch miesięcy nie było żadnego ogniska ptasiej grypy w naszym kraju, natomia...

Projekt zmian zmierzający do "ucywilizowania ochrony zwierząt w Polsce", już się...

Produkcję związaną z przetwórstwem owocowo-warzywnym zamierza prowadzić nowy wła...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę