CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

O współpracy polsko-singapurskiej

13 października 2016
O współpracy polsko-singapurskiej
MRiRW

Sekretarz Stanu Jacek Bogucki przyjął wczoraj ambasadora Singapuru w Rzeczypospolitej Polskiej Loo Choon Yong.

Spotkanie było poświęcone przede wszystkim kwestiom współpracy gospodarczej. W tym kontekście sekretarz stanu J. Bogucki zwrócił się z prośbą o wsparcie jak najszybszej finalizacji procedur związanych z dostępem polskich produktów rolno-spożywczych do rynku singapurskiego.

Strona polska liczy w szczególności na pomyślną finalizację procedury zatwierdzenia do eksportu polskiego mięsa drobiowego. Wiceminister ponowił zaproszenie dla singapurskich przedsiębiorców zainteresowanych nawiązaniem współpracy z polskimi producentami i eksporterami, aby złożyli wizytę w Polsce w ramach misji gospodarczej towarzyszącej ambasadorowi.

Ambasador Loo Choon Yong podkreślił zainteresowanie strony singapurskiej współpracą z polskimi podmiotami i wyraził gotowość podjęcia działań w celu zrealizowania misji gospodarczej do Polski w 2017 r. Zaznaczył ponadto, że mimo różnic w kwestii przyzwyczajeń kulinarnych, polskie surowce rolno-spożywcze, które odznaczają się wysoką jakością, mają szansę zaistnieć na rynku singapurskim. Podkreślił także, że polscy przedsiębiorcy, poprzez Singapur, mogli by także łatwo dotrzeć na rynki innych państw ASEAN, obejmujących ponad 600 mln konsumentów.

Singapur jest najważniejszym partnerem handlowym Polski w Azji Południowo-Wschodniej. Obroty handlowe artykułami rolno-spożywczymi pomiędzy naszymi krajami w 2015 r. wyniosły 18,5 mln EUR. Z uwagi na rosnące zainteresowanie polskich przedsiębiorców, Singapur znajduje się na liście priorytetowych krajów w zakresie promocji polskich produktów rolno-spożywczych w 2016 r.

MRiRW


POWIĄZANE

W terminie 5 - 18 października 2017 r. rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowa...

UE musi ograniczyć emisję gazów cieplarnianych i przystosować się do zmieniające...

Zgodnie ze wstępnym szacunkiem GUS z 28.07.2017 z uwagi na wiosenne przymrozki t...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę