aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Obroże dla kota – jakie wybrać?

17 listopada 2022
Obroże dla kota – jakie wybrać?

Jeśli jesteś właścicielem kota wychodzącego, powinieneś kupić mu lekką i wygodną obrożę. Możesz do niej wsunąć identyfikator na wypadek, gdyby Twój pupil się zgubił. Aby zapewnić mu bezpieczeństwo po zmroku, załóż mu obróżkę odblaskową. W ten sposób zmniejszysz ryzyko potrącenia przez samochód. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednią obrożę!

Obroże dla kota – czym kierować się przy zakupie?

Obroża stanowi nieodłączny element kociej wyprawki. Dużą popularnością cieszą się lekkie, zamszowe modele, ponieważ zapewniają wygodę zwierzakom. Proponowane akcesoria są starannie wykonane, dzięki czemu ładnie się prezentują. Oprócz tego polecamy obroże wykonane z elastycznej taśmy. Niektóre akcesoria zostały wyposażone w zatrzask, który rozpina się i uwalnia mruczka, jeśli niechcący zaczepi się on o gałąź. Możesz również poszukać obroży z miękką gumką. W razie potrzeby rozciągnie się na tyle, że kot sam się z niej uwolni.

Uważaj na obroże, które zawierają terpentynę, ponieważ wiele kotów ma na nią uczulenie. Aby uniknąć reakcji alergicznej, zdecyduj się na parciany lub zamszowy model. Przy okazji warto wspomnieć o obrożach uspokajających. Takie gadżety wspaniale relaksują, z drugiej strony mogą czasami powodować senność. Jeśli Twój ulubieniec jest zestresowany, porozmawiaj z behawiorystą. Zapytaj, czy kotu przyda się taki gadżet.

Jak wybrać bezpieczną obrożę dla kota?

Przeglądając obroże dla kota (https://hubun.pl/obroze-dla-kota), zwróć uwagę na ich rozmiar. Z jednej strony nie mogą być one zbyt luźne, w przeciwnym razie łatwo się ześlizgną. Z drugiej obróżka nie powinna być ciasna, żeby nie podrażniała szyi. Aby ułatwić sobie zadanie, wybierz model regulowany. Zapnij obrożę, a następnie upewnij się, że swobodnie wsuniesz palec pomiędzy nią a szyją mruczka.

Zanim wybierzesz obrożę dla kota, sprawdź, czy nie krępuje jego ruchów. W przeciwnym razie Twój pupil nie będzie chciał jej nosić. Upewnij się też, czy materiał, z którego została wykonana, nie obciera, ani nie podrażnia. Jeśli dostrzeżesz problemy skórne, natychmiast zdejmij obrożę i zabierz ulubieńca do weterynarza.

Jak wyprowadzać kota na spacer?

Jeśli Twój kot dotychczas nie nosił obroży, zakładaj mu ją codziennie, najpierw na kilka minut, a później stopniowo wydłużaj czas. Dzięki temu pupil nie będzie czuł się w niej nieswojo. Możesz go też przyzwyczaić do chodzenia w szelkach. Wystarczy, że będzie w nich chodził kilkanaście minut po domu. W ten sposób łatwiej przestawisz go na chodzenie na smyczy.

Szukając odpowiedniego modelu, zwróć uwagę na jego długość. Smycz nie może być zbyt krótka, ponieważ ograniczy kotu swobodę. Sprawdź jednak, czy nie jest ona zbyt długa, aby nie utrudniała kontroli. Pamiętaj, żeby na pierwsze spacery zabierać pupila w spokojne miejsce, w przeciwnym razie poczuje się przytłoczony nadmiarem bodźców. Nie zniechęcaj się, jeśli kot nie chce iść z Tobą lub rozbiega się na wszystkie strony. Nie szarp go, aby nie zrobić mu krzywdy.

Zanim kupisz obrożę, zastanów się, czy Twój pupil rzeczywiście jej potrzebuje. Gadżet przydaje się przede wszystkim kotom wychodzącym, ponieważ wtedy wiadomo, że mają one właściciela. Szukając obróżki, kładź nacisk na bezpieczeństwo i komfort swojego ulubieńca. Dzięki temu nie będzie miał problemów z jej założeniem.


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę