Od lipca 2020 r. firmom będzie trudniej wziąć kredyt czy kupić ubezpieczenie

22 lipca 2019
Od lipca 2020 r. firmom będzie trudniej wziąć kredyt czy kupić ubezpieczenie

Niedługo zostanie wprowadzonych kilka istotnych regulacji prawnych dotyczących zrównoważonego finansowania. Zmiany te wpłyną na dostęp firm do źródeł kapitału, od funduszy inwestycyjnych, przez kredyty, po produkty ubezpieczeniowe.

„Główną zmianą będzie rozporządzenie w sprawie ram zrównoważonego finansowania, które określi, jaka działalność gospodarcza jest zrównoważona środowiskowo, a jaka nie. Na początku nie będzie żadnych ograniczeń dotyczących tego, w co instytucje finansowe mogą inwestować, komu udzielać kredytu albo jaką działalność ubezpieczać. Będą musiały tylko to raportować” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Piotr Biernacki, wiceprezes Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.

Oznacza to, że od lipca 2020 r. – wtedy wchodzą w życie przepisy – każda firma chcąca np. wziąć kredyt w banku bądź się ubezpieczyć będzie zmuszona udzielić instytucji finansowej, do której się uda, informacji pokazujących, czy działalność gospodarcza przedsiębiorstwa lub też dany projekt są zrównoważone środowiskowo, czy nie (będzie to określane na podstawie szeregu szczegółowych wskaźników i kryteriów). Oczywiście wcześniej firma będzie musiała poświęcić czas na przygotowanie tych informacji.

 

 

infowire.pl


POWIĄZANE

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił 12 sierpnia 2019 r. do Ministra Rol...

Międzyplony i okrywa zielona mają zasadnicze znaczenie dla zagwarantowania skute...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę