Ognisko ASF na północy Niemiec

17 listopada 2021
Ognisko ASF na północy Niemiec

W okręgu Rostock na północy Niemiec wykryto ognisko afrykańskiego pomoru świń (ASF). Departament Rolnictwa w Schwerinie poinformował, że w gospodarstwie padło kilka tuczników.

"Gospodarstwo rodzinne, w którym trzymano ponad 4 tys. świń, zaobserwowało wśród nich wysoką śmiertelność i powiadomiło odpowiedzialne władze. Po potwierdzeniu wszystkie świnie w gospodarstwie muszą zostać ubite i nastąpi podział na strefy. W 3 km strefie rdzeniowej znajduje się 8 gospodarstw (5 z nich bardzo małych, z mniej niż 100 sztuk) i 12 dalszych gospodarstw w 10 km strefie zagrożenia”.

Jak dotąd nie było przypadków ASF w Meklemburgii-Pomorzu Przednim - ani u dzików, ani u świń domowych. Przypadki ASF występowały w Brandenburgii (dziki i domowe świnie) oraz w Saksonii (dziki) od września 2020 r. W lipcu po raz pierwszy wykryto przypadki u trzech hodowlach świń domowych w Brandenburgii.

Według specjalistów wybuch tylko zwiększy presję na niemiecki sektor trzody chlewnej, który poważnie ucierpiał z powodu połączenia utraconych rynków eksportowych wieprzowiny, w tym Chin, od czasu odkrycia ASF w Brandenburgii we wrześniu 2020 r. i zakłóceń COVID. Nadmierna podaż świń w Niemczech i całej Europie zmniejszyła niemiecką cenę wieprzowiny do najniższych poziomów.

 

polsus.pl


POWIĄZANE

Wprowadzenie elektronicznego rejestru BDO wiąże się z konkretnymi obowiązkami, k...

Odporność na stres i adaptacja to najtrudniejsze do znalezienia u kandydatów do ...

Termomodernizacja to wiele korzyści dla właścicieli źle docieplonych domów Właśc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę