aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych w świętokrzyskim – finał wojewódzki

17 marca 2022
Olimpiada Młodych Producentów Rolnych w świętokrzyskim – finał wojewódzki

W dniu 14 marca br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu odbył się Finał Wojewódzki Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Do tegorocznej edycji przystąpili uczniowie szkół rolniczych oraz młodzi producenci rolni z województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego. Organizatorem był Związek Młodzieży Wiejskiej.

Olimpiada od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych ludzi, związanych z problematyką rolniczą. Jest współzawodnictwem z zakresu szeroko rozumianej wiedzy rolniczej, zarówno praktycznej jak i teoretycznej. Młodzi producenci biorący udział w konkursie wzbogacają swoje umiejętności zawodowe, a jednocześnie pogłębiają wiedzę i doświadczenie, przyczyniając się do systematycznego rozwoju polskiego rolnictwa.

Sześciu nagrodzonych laureatów z województwa świętokrzyskiego oraz czterech z województwa podkarpackiego otrzymało nagrody rzeczowe oraz przepustkę do Finału Krajowego Olimpiady, który odbędzie 18 marca podczas XXVIII edycji Targów AGROTECH w Kielcach.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Jacek Toś Dyrektor Oddziału Terenowego w Kielcach, który pogratulował wszystkim uczestnikom życząc dalszych sukcesów.

 

KOWR


POWIĄZANE

Wołodymyr Zełenski- Prezydent Ukrainy, na platformie "X" zwrócil się do rządu po...

Prezydium NSZZ RI Solidarność dnia 9 lutego 2024 ogłosiło 30 dniowy strajk gener...

Indie zaoferowały gwarantowane wsparcie dla cen roślin strączkowych, kukurydzy i...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę