aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Olsztyn/ Zapakował pralkę do cudzego auta - było podobne i pasował kluczyk

13 grudnia 2018
Olsztyn/ Zapakował pralkę do cudzego auta - było podobne i pasował kluczyk

Policjanci z Olsztyna rozwikłali nietypową sprawę zaginięcia pralki: mężczyzna kupił nowy sprzęt i zapakował do bagażnika. Okazało się, że nie swojego auta. Właściciel samochodu, niczego nie świadomy, odjechał z cudzą pralką.

O nietypowej sprawie zaginięcia nowej pralki poinformowała w środę olsztyńska policja.

Podano, że para spoza Olsztyna przyjechała do jednego z centrów handlowych na zakupy. "Para kupiła pralkę i zapakowała sprzęt na parkingu do bagażnika, a potem poszła na kolejne zakupy. Gdy wrócili na parking zorientowali się, że ich nowa pralka zniknęła" - podał oficer prasowy olsztyńskiej policji Rafał Prokopczyk.

Właściciele pralki o zaginięciu sprzętu poinformowali policję. Mniej więcej w tym samym czasie do sklepu, w którym została kupiona pralka, zatelefonował mężczyzna, który powiedział, że w bagażniku swojego auta znalazł sprzęt, którego nie kupił. Sklep poinformował o tym zdarzeniu policję.

"Okazało się, że na parkingu obok siebie stały dwa bardzo do siebie podobne pojazdy. Nie dość, że były tej samej marki i tego samego koloru, to - o dziwo - do obu pojazdów pasował ten sam kluczyk. To właśnie nim - przez pomyłkę - zgłaszający interwencję otworzył auto należące do innej osoby i włożył do bagażnika nową pralkę. W czasie dalszych zakupów to auto odjechało z parkingu, a gdy zgłaszający wrócił na parking, zastał na nim swoje auto z pustym bagażnikiem" - wyjaśnił Prokopczyk.

Policjanci skontaktowali ze sobą obu mężczyzn, którzy na co dzień poruszają się podobnymi samochodami. Panowie spotkali się w połowie drogi (ten, który kupił pralkę nie był z Olsztyna) i przekazali sobie pralkę.

"W tym przypadku nie doszło oczywiście do popełnienia przestępstwa i wszystko skończyło się dobrze" - powiedział Prokopczyk przyznając, że tak nietypowej sprawy już dawno olsztyńskiej policji nie zgłoszono.

 

Joanna Kiewisz-Wojciechowska (PAP)


POWIĄZANE

15 maja Zarząd Morskiego Portu Gdańsk oficjalnie poinformował o odwołaniu przeta...

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii "Lowe Krowe"! Poprzednie edycje...

Trądzik oraz inne niedoskonałości skórne to nie tylko problem estetyczny, ale ró...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę