aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Opony z technologią VF dla ciągników o wysokiej wydajności

23 lutego 2023
Opony z technologią VF dla ciągników o wysokiej wydajności

Nowy rozmiar opon rolniczych z technologią VF dla ciągników o wysokiej wydajności

  • Opony do ciągników rolniczych VF TractorMaster VF900/60 R42 są już dostępne na całym świecie
  • Continental wprowadził na rynek swoją największą oponę rolniczą w odpowiedzi na trend związany ze wzrostem rozmiaru maszyn rolniczych

Continental wprowadził na rynek swoją największą jak dotąd oponę do ciągników rolniczych – VF TractorMaster w rozmiarze VF900/60 R42. Przy średnicy 2 147 milimetrów opona jest większa od standardowej ramy drzwi i waży 450 kilogramów, a jej indeks nośności wynosi 189 (10 300 kg). Continental opracował ten rozmiar opony tak, aby mogła przenosić ciężar maszyn rolniczych o mocach przekraczających 300 koni mechanicznych.

Większe, szybsze, cięższe: nowy rozmiar opon odpowiada trendom w branży

Rosnące koszty i presja na transport coraz większych ładunków w krótszym czasie oznaczają, że wzrasta także zapotrzebowanie na wydajne maszyny rolnicze. „Ten rozwój wymaga najwyższych osiągów nie tylko od samych maszyn, ale także od ich opon. Dlatego opracowujemy i testujemy nasze opony rolnicze w ścisłym porozumieniu z klientami” – mówi Benjamin Hübner, Product Line Manager for Agricultural Tires w Continental. U podstaw trendu zmierzającego w kierunku coraz większych maszyn leży podstawowy cel, jakim jest jeszcze bardziej wydajna i ekonomiczna praca. Dlatego w 2022 roku Continental wprowadził na rynek pięć nowych rozmiarów opon VF TractorMaster (650/60 R34; 650/65 R42; 710/75 R42; 650/65 R34; 710/60 R34).

Odpowiednie na pola i drogi

Dzięki technologii VF, opona może być napędzana z obciążeniem większym o nawet 40% przy takim samym ciśnieniu powietrza jak opona standardowa lub z 40% mniejszym ciśnieniem w oponie przy takim samym obciążeniu. Ponadto, opony z technologią VF są bardziej paliwooszczędne niż tradycyjne ogumienie do ciągników. „Opona VF TractorMaster łączy w sobie wydajność i ochronę gleby. Technologia VF umożliwia płynne przejście z pola na drogę, bez konieczności regulacji ciśnienia w oponach. Jednocześnie, wpływ ciężkich maszyn na glebę jest zminimalizowany dzięki szerszej powierzchni bieżnika podczas pracy w polu” – wyjaśnia Hübner.

Continental dąży do ciągłego rozwoju swojej działalności w zakresie opon rolniczych w ramach strategii Vision 2030. Rozszerzenie portfolio i reorganizacja obszaru biznesowego działu opon rolniczych, kierowanego przez Ivonne Bierwirth, podkreślają wzrostową strategię firmy.

Continental rozwija przełomowe technologie i usługi na rzecz zrównoważonego rozwoju transportu osób i towarów. Założona w 1871 roku firma technologiczna dostarcza bezpieczne, inteligentne i wydajne rozwiązania dla pojazdów, maszyn, ruchu drogowego i transportu. W 2021 roku wartość sprzedaży wyniosła około 33,8 mld euro. Continental zatrudnia obecnie około 190 000 pracowników w 58 krajach. W październiku 2021 roku firma obchodziła 150-lecie istnienia.

 Obecnie działalność związana z oponami obejmuje 24 zakłady produkcyjne i rozwojowe zlokalizowane na całym świecie. Jako jeden z wiodących producentów opon, zatrudniający ponad 57 000 pracowników, w roku 2021 dział osiągnął sprzedaż na poziomie około 11,8 mld euro.

 Continental należy do liderów technologicznych w produkcji opon i oferuje szeroką gamę produktów dla samochodów osobowych, pojazdów użytkowych i jednośladów. Dzięki ciągłym inwestycjom w badania i rozwój Continental wnosi znaczący wkład w bezpieczną, opłacalną i ekologicznie wydajną mobilność. Portfolio firmy obejmuje usługi w zakresie handlu oponami i zastosowań flotowych, a także cyfrowe systemy zarządzania oponami do pojazdów użytkowych.

 Continental Opony Polska oferuje 7 lat gwarancji od daty zakupu na opony do aut osobowych i dostawczych. Wydłużona gwarancja obejmuje także opony osobowe z grupy Continental, m.in. Uniroyal, Barum, Semperit, Viking.

 

 


POWIĄZANE

4 czerwca o godzinie 12:00 w Brukseli odbędzie się protest europejskich rolników...

Jak informuje KOWR,  Celem programu jest nawiązanie współpracy między amerykańsk...

[DANE Z CEIDG] Zakładanie firm na lekkim minusie. Za to wznawianie działalności ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę