aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Opony z technologią VF dla ciągników o wysokiej wydajności

23 lutego 2023
Opony z technologią VF dla ciągników o wysokiej wydajności

Nowy rozmiar opon rolniczych z technologią VF dla ciągników o wysokiej wydajności

  • Opony do ciągników rolniczych VF TractorMaster VF900/60 R42 są już dostępne na całym świecie
  • Continental wprowadził na rynek swoją największą oponę rolniczą w odpowiedzi na trend związany ze wzrostem rozmiaru maszyn rolniczych

Continental wprowadził na rynek swoją największą jak dotąd oponę do ciągników rolniczych – VF TractorMaster w rozmiarze VF900/60 R42. Przy średnicy 2 147 milimetrów opona jest większa od standardowej ramy drzwi i waży 450 kilogramów, a jej indeks nośności wynosi 189 (10 300 kg). Continental opracował ten rozmiar opony tak, aby mogła przenosić ciężar maszyn rolniczych o mocach przekraczających 300 koni mechanicznych.

Większe, szybsze, cięższe: nowy rozmiar opon odpowiada trendom w branży

Rosnące koszty i presja na transport coraz większych ładunków w krótszym czasie oznaczają, że wzrasta także zapotrzebowanie na wydajne maszyny rolnicze. „Ten rozwój wymaga najwyższych osiągów nie tylko od samych maszyn, ale także od ich opon. Dlatego opracowujemy i testujemy nasze opony rolnicze w ścisłym porozumieniu z klientami” – mówi Benjamin Hübner, Product Line Manager for Agricultural Tires w Continental. U podstaw trendu zmierzającego w kierunku coraz większych maszyn leży podstawowy cel, jakim jest jeszcze bardziej wydajna i ekonomiczna praca. Dlatego w 2022 roku Continental wprowadził na rynek pięć nowych rozmiarów opon VF TractorMaster (650/60 R34; 650/65 R42; 710/75 R42; 650/65 R34; 710/60 R34).

Odpowiednie na pola i drogi

Dzięki technologii VF, opona może być napędzana z obciążeniem większym o nawet 40% przy takim samym ciśnieniu powietrza jak opona standardowa lub z 40% mniejszym ciśnieniem w oponie przy takim samym obciążeniu. Ponadto, opony z technologią VF są bardziej paliwooszczędne niż tradycyjne ogumienie do ciągników. „Opona VF TractorMaster łączy w sobie wydajność i ochronę gleby. Technologia VF umożliwia płynne przejście z pola na drogę, bez konieczności regulacji ciśnienia w oponach. Jednocześnie, wpływ ciężkich maszyn na glebę jest zminimalizowany dzięki szerszej powierzchni bieżnika podczas pracy w polu” – wyjaśnia Hübner.

Continental dąży do ciągłego rozwoju swojej działalności w zakresie opon rolniczych w ramach strategii Vision 2030. Rozszerzenie portfolio i reorganizacja obszaru biznesowego działu opon rolniczych, kierowanego przez Ivonne Bierwirth, podkreślają wzrostową strategię firmy.

Continental rozwija przełomowe technologie i usługi na rzecz zrównoważonego rozwoju transportu osób i towarów. Założona w 1871 roku firma technologiczna dostarcza bezpieczne, inteligentne i wydajne rozwiązania dla pojazdów, maszyn, ruchu drogowego i transportu. W 2021 roku wartość sprzedaży wyniosła około 33,8 mld euro. Continental zatrudnia obecnie około 190 000 pracowników w 58 krajach. W październiku 2021 roku firma obchodziła 150-lecie istnienia.

 Obecnie działalność związana z oponami obejmuje 24 zakłady produkcyjne i rozwojowe zlokalizowane na całym świecie. Jako jeden z wiodących producentów opon, zatrudniający ponad 57 000 pracowników, w roku 2021 dział osiągnął sprzedaż na poziomie około 11,8 mld euro.

 Continental należy do liderów technologicznych w produkcji opon i oferuje szeroką gamę produktów dla samochodów osobowych, pojazdów użytkowych i jednośladów. Dzięki ciągłym inwestycjom w badania i rozwój Continental wnosi znaczący wkład w bezpieczną, opłacalną i ekologicznie wydajną mobilność. Portfolio firmy obejmuje usługi w zakresie handlu oponami i zastosowań flotowych, a także cyfrowe systemy zarządzania oponami do pojazdów użytkowych.

 Continental Opony Polska oferuje 7 lat gwarancji od daty zakupu na opony do aut osobowych i dostawczych. Wydłużona gwarancja obejmuje także opony osobowe z grupy Continental, m.in. Uniroyal, Barum, Semperit, Viking.

 

 


POWIĄZANE

Polacy zadowoleni z transformacji energetycznej. Blisko co drugi badany potwierd...

Mazurska Manufaktura S.A., specjalizująca się w produkcji kraftowych alkoholi mo...

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przypomina, że zbliża się termi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę