aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Ornua zwiększa wydajność konfekcjonowania serów. To odpowiedź na silny wzrost popytu na sery w czasie pandemii

10 listopada 2020
Ornua zwiększa wydajność konfekcjonowania serów. To odpowiedź na silny wzrost popytu na sery w czasie pandemii

Ornua Foods UK, główny dostawca sera i masła dla wiodących sieci detalicznych w Wielkiej Brytanii, ogłosiła inwestycję o wartości 3 mln funtów w najnowocześniejszy sprzęt do cięcia i pakowania w swoim zakładzie w Leek. Inwestycja obejmie instalację dodatkowej, szybkiej linii do krojenia i tarcia serów. Nowe linie zapewnią dodatkowe 7 tys. ton zdolności produkcyjnej, zwiększając całkowitą roczną produkcję do ponad 110 tys. ton. Ta inwestycja wzmacnia pozycję Leek jako największego i najbardziej wydajnego zakładu pakowania sera w Wielkiej Brytanii.

Ornua Foods przyznaje, że odnotowała wzrost sprzedaży zarówno serów markowych, jak i sprzedawanych pod markami detalistów. Po części może to być związane z istotną zmianą we wzorcach zakupów konsumenckich obserwowanych podczas pandemii Covid-19. Szczególnie dobrze wyglądają słupki sprzedaży serów drugiej, najsilniejszej marki cheddarów w Wielkiej Brytanii jaką jest Pilgrims Choice. Sprzedaż tych serów wzrosła o 25% w ciągu ostatnich 52 tygodni przewyższając wzrost kategorii o 10%.

Bill Hunter, Dyrektor Zarządzający Ornua Foods UK skomentował te dane następująco: – Sukces Ornua Foods UK opiera się na naszym zaangażowaniu w dostarczanie klientom detalicznym kompleksowej gamy wysokiej jakości produktów w możliwie najbardziej spójny i efektywny sposób. Centralnym punktem jest nasz zakład krojenia i pakowania sera, jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Nasza najnowsza inwestycja w Leek ma miejsce w czasie, gdy odnotowujemy silny rozwój biznesowy.

 

Forum Mleczarskie


POWIĄZANE

W zeszłym tygodniu w czwartek odbyło się blisko 4-godzinne spotkaknie typu "mowa...

Polscy rolnicy kontynuują protesty przeciwko nowym przepisom narzucanym przez Un...

Podczas ostatniego posiedzenia Prezydium Copa-Cogeca doszło do spotkania z komis...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę