a_bio_expo_Ptak

Ornua zwiększa wydajność konfekcjonowania serów. To odpowiedź na silny wzrost popytu na sery w czasie pandemii

10 listopada 2020
Ornua zwiększa wydajność konfekcjonowania serów. To odpowiedź na silny wzrost popytu na sery w czasie pandemii

Ornua Foods UK, główny dostawca sera i masła dla wiodących sieci detalicznych w Wielkiej Brytanii, ogłosiła inwestycję o wartości 3 mln funtów w najnowocześniejszy sprzęt do cięcia i pakowania w swoim zakładzie w Leek. Inwestycja obejmie instalację dodatkowej, szybkiej linii do krojenia i tarcia serów. Nowe linie zapewnią dodatkowe 7 tys. ton zdolności produkcyjnej, zwiększając całkowitą roczną produkcję do ponad 110 tys. ton. Ta inwestycja wzmacnia pozycję Leek jako największego i najbardziej wydajnego zakładu pakowania sera w Wielkiej Brytanii.

Ornua Foods przyznaje, że odnotowała wzrost sprzedaży zarówno serów markowych, jak i sprzedawanych pod markami detalistów. Po części może to być związane z istotną zmianą we wzorcach zakupów konsumenckich obserwowanych podczas pandemii Covid-19. Szczególnie dobrze wyglądają słupki sprzedaży serów drugiej, najsilniejszej marki cheddarów w Wielkiej Brytanii jaką jest Pilgrims Choice. Sprzedaż tych serów wzrosła o 25% w ciągu ostatnich 52 tygodni przewyższając wzrost kategorii o 10%.

Bill Hunter, Dyrektor Zarządzający Ornua Foods UK skomentował te dane następująco: – Sukces Ornua Foods UK opiera się na naszym zaangażowaniu w dostarczanie klientom detalicznym kompleksowej gamy wysokiej jakości produktów w możliwie najbardziej spójny i efektywny sposób. Centralnym punktem jest nasz zakład krojenia i pakowania sera, jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Nasza najnowsza inwestycja w Leek ma miejsce w czasie, gdy odnotowujemy silny rozwój biznesowy.

 

Forum Mleczarskie


POWIĄZANE

31 marca br. podczas prestiżowego Poznań Motor Show odbędzie się finał XII Ogóln...

Kukurydza niezmiennie jest jednym z najbardziej popularnych gatunków uprawnych w...

W 2022 roku GK Gobarto wypracowała blisko 120 mln zł zysku EBITDA (zysk operacyj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę