Ostatnie dni Świątecznej Zbiórki Żywności w Tesco

27 listopada 2020
Ostatnie dni Świątecznej Zbiórki Żywności w Tesco
Newseria

Jeszcze przez kilka dni klienci sklepów Tesco mogą dołączać do zbiórki żywności pod hasłem „Święta godne, a nie głodne”. To inicjatywa Banków Żywności, umożliwiająca Polakom włączenie się w pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej, których liczba znacznie wzrosła ze względu na trwającą pandemię. Akcja potrwa do soboty 28 listopada.

Już po raz kolejny klienci i pracownicy sklepów Tesco mają okazję wzięcia udziału w Świątecznej Zbiórce Żywności, organizowanej przez Banki Żywności. W tym roku, ze względu na okoliczności, jest ona wyjątkowa i jeszcze bardziej potrzebna niż zwykle. Z powodu pandemii koronawirusa wiele osób i rodzin znalazło się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Według danych GUS, blisko 1,6 mln osób w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie, co oznacza, że miesięcznie dysponują kwotą mniejszą niż 600 zł. Wśród nich są często osoby starsze, chore, niepełnosprawne czy samotni rodzice.

- Świąteczna Zbiórka Żywności to cudowna akcja, od lat dająca tysiącom Polaków nadzieję na spokojne i godnie spędzone Święta. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej inicjatywy i gorąco zachęcamy naszych klientów do dołączenia do niej także w tym roku – mówi Daria Kulińska, Dyrektorka Komunikacji Tesco Polska. I dodaje: – Zdajemy sobie sprawę, że w obecnej sytuacji, gdy tak wiele osób doświadcza skutków pandemii, potrzebna jest dodatkowa pomoc i solidarność. Od początku pandemii dbamy, by nasi partnerzy, Banki Żywności i Caritas, mieli zapewnione ciągłe wsparcie w pomaganiu. W kwietniu przekazaliśmy potrzebującym dodatkową darowiznę w postaci 20 ton żywności, a w wakacje zorganizowaliśmy w naszych sklepach specjalną Letnią Zbiórkę Żywności, wspierając dodatkowymi ponad 15 tonami produktów. To równowartość 83,3 tysięcy posiłków dla potrzebujących. Każdy produkt przekazany przez klientów podczas Świątecznej Zbiórki Żywności oznacza kolejne posiłki dla podopiecznych organizacji.

Jak dołączyć do akcji?

Aby wziąć udział w Zbiórce, klienci wybranych sklepów Tesco podczas zakupów mogą przekazać artykuły z długim terminem ważności, takie jak: mąka, makaron, kasza, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie czy słodycze, poprzez umieszczenie ich w specjalnie oznaczonych koszach za linią kas. To jednak nie jedyny sposób. W tym roku, w odpowiedzi na akcję #zostańwdomu i z myślą o tych, którzy w związku z pandemią koronawirusa unikają zakupów stacjonarnych, organizatorzy przygotowali specjalną stronę - www.zbiorkazywnosci.pl - poprzez którą można wpłacać darowizny na jeden z 28 Banków Żywności, tym samym pomagając wybranej lokalnej społeczności. Całość darowizn zostanie przeznaczona na zakup żywności dla potrzebujących.

Tegoroczna edycja Świątecznej Zbiórki Żywności w formie stacjonarnej odbędzie się w dniach 23-28 listopada 2020 roku w 91 sklepach Tesco w 73 polskich miastach.

 

Newseria


POWIĄZANE

Polskie Towarzystwo Zootechniczne zapraszamy do udziału w LXXXVI Jubileuszowym Z...

Znamy już 31 zwycięskich szkół wspólnej akcji Procter & Gamble, Polskiej Fundacj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę